Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Long Beach: Kołosińska i Brzostek z porażkami i zwycięstwem

WT Long Beach: Kołosińska i Brzostek z porażkami i zwycięstwem

Ze zmiennym szczęściem grała polska para w kolejnym turniej cyklu World Tour. Biało-czerwone po tie-breaku przegrały z Amerykankami Kessy/Day w Long Beach. W drugim meczu po trzech setach ograły Rosjanki, a w ostatnim meczu uległy Brazylijkom.

Los nie był zbyt łaskawy dla biało-czerwonych. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek trafiły bowiem do grupy A turnieju w Stanach Zjednoczonych, gdzie zmierzą się z mistrzyniami świata, brazylijską parą Agatha/Barbara. Najpierw jednak czekało je starcie z reprezentantkami gospodyń. Jennifer Kessy wraz z Emily Day to bardzo doświadczone siatkarki, mające już na swoim koncie miejsca na podium turniejów Grand Slam. Grają ze sobą od tego roku, w turniejach w St. Petersburgu i Moskwie plasowały się w czołowej dziesiątce zawodów.

Polki, które niedawno wywalczyły medal mistrzostw Polski, szybko musiały odrabiać straty (9:13). Biało-czerwone zdołały jednak doprowadzić do remisu, by później w decydującym momencie przyspieszyć i odnieść zwycięstwo w premierowej odsłonie (21:19). Zupełnie inaczej ułożył się set numer dwa. To Kołosińska i Brzostek długo rozdawały karty (11:7 i 15:12). Moment nieuwagi wystarczył jednak, by gospodynie przy wsparciu swojej publiczności nie tylko odrobiły straty, ale i obróciły wynik w tym kolejnym wyrównanym secie na swoją korzyść (23:21). Tie-break od samego początku przebiegał po myśli Amerykanek, które poszły za ciosem i wygrały kilka pierwszych akcji (4:1). Później już tylko powiększały swoją przewagę, a Polki nie były w stanie wrócić do tego meczu. Jutro biało-czerwone czeka ważny mecz z rosyjską parą Barsuk/Prokopiewa.

Kołosińska/Brzostek [16] – Kessy/Day [17] 1:2
(21:19, 21:23, 7:15)

W drugim spotkaniu Kołosińska i Brzostek mierzyły się z przedstawicielkami Rosji – Barsuk i Prokopiewą. Premierowej odsłony biało-czerwone nie zaliczą do najbardziej udanych, bowiem tylko w niektórych jej fragmentach były w stanie toczyć wyrównaną walkę z przeciwniczkami. Końcówka zdecydowanie należała do siatkarek sbornej, które triumfowały do 16. Druga odsłona pojedynku była zdecydowanie bardziej wyrównana. Polki poprawiły swoją grę, za to przeciwniczki nieco obniżyły swoje loty. W trakcie seta nasze siatkarki powoli zaczęły przejmować inicjatywę na boisku, a w decydujących momentach nie pozwoliły Rosjankom na doprowadzenie do walki na przewagi. Zwycięstwo do 18 spowodowało, że triumfatorki meczu musiał wyłonić tie-break. W nim Polki nie mogły pozwolić sobie na porażkę, bo postawiłoby je to w trudnym położeniu przed ostatnim starciem grupowym. Zmobilizowane biało-czerwone z dobrej strony pokazały się przede wszystkim w końcówce, a zimna krew pozwoliła im zwyciężyć do 13.

Kołosińska/Brzostek POL [16] – Barsuk/Prokopiewa RUS [32] 2:1
(16:21, 21:18, 15:13)

Polski duet na początku przegrywał z brazylijską parą Agatha/Barbara 2:4. Duet z Ameryki Południowej powiększył przewagę do trzech punktów (9:6) i utrzymał ją przez dłuższy czas. Polki pomimo ambitnej postawy nie były w stanie odrobić dzielącego ich dystansu punktowego i przez cały czas były w odwrocie. Grające konsekwentnie Brazylijki nie pozwoliły na zbyt wiele biało-czerwonym, które poniosły porażkę w pierwszym secie. Druga partia spotkania niczym nie różniła się od pierwszej, faworytki z Ameryki Południowej kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń i zasłużenie wygrały drugiego seta i cały mecz 2:0. Brazylijki zakończyły zmagania bez straty seta i awansowały do dalszych gier. Polki również uzyskały awans z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami.

Agatha/ Barbara BRA [1] – Kołosińska/Brzostek POL [16] 2:0
(21:16, 21:17)