Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Long Beach: Kolejny bratobójczy pojedynek dla Fijałka i Prudla

WT Long Beach: Kolejny bratobójczy pojedynek dla Fijałka i Prudla

Na inaugurację Grand Slamu w Long Beach w grupie D zmierzyły się dwie nasze najlepsze pary w siatkówce plażowej. Zdecydowanie lepsi okazali się Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek, którzy pokonali w dwóch setach Michała Kądziołę i Jakuba Szałankiewicza.

Reprezentanci Polski w siatkówce plażowej po raz kolejny mieli sporego pecha. Nie pierwszy raz w tym sezonie los sprawia, iż dwie polskie pary muszą mierzyć się ze sobą już w fazie grupowej turniejów z cyklu World Grand Prix. Tym razem Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek trafili do grupy z drugą z naszych eksportowych par – Michałem Kądziołą i Jakubem Szałankiewiczem. Polsko-polski pojedynek w pierwszej odsłonie lepiej ułożył się dla aktualnych mistrzów Polski. Fijałek i Prudel pokazali, iż nie przez przypadek złoty medal krajowego czempionatu trafił właśnie do nich. Spokojne przyjęcie, solidne ataki, a przede wszystkim znikoma liczba własnych błędów pozwoliła najbardziej doświadczonemu polskiemu duetowi objąć kilkupunktowe prowadzenie. Ich rywale starali się odrobić straty, jednak im mocniej i szybciej chcieli zmniejszyć dystans punktowy, tym gorzej się to dla nich kończyło. Ostatecznie Fijałek i Prudel rozstrzygnęli pierwszą partię na swoją korzyść, wygrywając do 15.

Set numer dwa był dużo bardziej wyrównany od samego startu. Nauczeni doświadczeniem Kądzioła i Szałankiewicz nieco schłodzili swoje głowy i podeszli do kolejnej partii mniej emocjonalnie. Okazało się to bardzo dobrym posunięciem, bo wynik oscylował wokół remisu (2:2, 6:5). W końcu górą okazało się doświadczenie Prudla i Fijałka, którzy zdecydowanie podkręcili tempo, odskakując na 13:8 i wygrywając 21:13. Jutro biało-czerwonych czeka rywalizacja z Łotyszami – Plavins/Regza oraz rozstawionymi z „4” Brazylijczykami Evandro/Pedro Solberg.

Fijałek/Prudel POL [13] – Kadzioła/Szałankiewicz POL [20] 2:0
(21:15, 21:13)