Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polacy trzecią siłą w Europie według rankingu CEV

Polacy trzecią siłą w Europie według rankingu CEV

fot. Jacek Cholewa

Europejska Federacja Siatkówki ogłosiła nowy ranking drużyn Starego Kontynentu. Polacy dzięki dobrym występom w Lidze Światowej w tym zestawieniu awansowali o jedną pozycję i obecnie zajmują w nim trzecie miejsce.

Europejska Federacja Siatkówki przy ustalaniu miejsc w rankingu CEV bierze pod uwagę dwie ostatnie edycje mistrzostw Europy, wyniki osiągnięte przez drużyny w mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich. Do dorobku każdego zespołu doliczane są także punkty zdobyte w jednej z trzech innych imprez: Lidze Europejskiej, Lidze Światowej lub igrzyskach europejskich.

W czołówce rankingu doszło do kilku zmian, Serbowie i biało-czerwoni dzięki awansowi do Final Four Ligi Światowej awansowali o jedną pozycję (odpowiednio na drugie i trzecie miejsce). Z kolei Bułgarzy zdecydowali się zdobywać punkty w igrzyskach europejskich, a występ w finale sprawił, że i oni zanotowali awans w rankingu CEV. Najbardziej spektakularny spadek (z drugiego na piąte miejsce) ze wszystkich drużyn przypadł w udziale Włochom, którzy słabo spisali się w igrzyskach europejskich. Na czele tabeli pozostali Rosjanie, którzy w meczu o brązowy medal igrzysk europejskich pokonali biało-czerwonych. Pierwszych siedem drużyn rankingu CEV zagra w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (wyłączając Niemców jako gospodarzy i zespoły, które uzyskają kwalifikację z Pucharu Świata).

Najlepszych 10. drużyn rankingu CEV:1. Rosja 334 pkt.
2. Serbia 328 pkt.
3. Polska 322 pkt.
4. Bułgaria 316 pkt.
5. Włochy 312 pkt.
6. Niemcy 304 pkt.
7. Francja 284 pkt.
8. Finlandia 272 pkt.
9. Słowacja 270 pkt.
10. Belgia 256 pkt.

źródło: cev.lu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved