Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ kadetów: Polacy pokonali Japończyków i są w 1/4 turnieju

MŚ kadetów: Polacy pokonali Japończyków i są w 1/4 turnieju

Jedynie w pierwszym secie biało-czerwoni pozwolili zaskoczyć się rywalom. Później dominacja reprezentantów Polski była już bardzo wyraźna. Już pojutrze niepokonanych dotąd Polaków czeka bój o wejście do strefy medalowej.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż Polacy mieli problem z przyjęciem zagrywek rywali. Biało-czerwoni często ustawiali podwójny blok, jednak Japończycy skutecznie go omijali. Autowa zagrywka Dawida Wocha sprowadziła drużyny na pierwszy regulaminowy czas, podczas którego zawodnicy z Japonii prowadzili dwoma punktami. Gra obu zespołów nie była pozbawiona błędów, jednak znacznie więcej nieudanych zagrań na swoim koncie mieli Polacy. Po kolejnym nieskutecznym ataku o czas poprosił trener Sebastian Pawlik (9:12). Kolejna autowa zagrywka polskiego siatkarza dała sygnał do drugiej przerwy technicznej (13:16). Japończycy bardzo dobrze grali w obronie, żywiołowo reagując po każdej udanej akcji. Polacy często punktowali blokiem, jednak mieli problem ze skutecznym wyprowadzeniem ataku, przez co przewaga przeciwników utrzymywała się. Siatkarze z Japonii konsekwentnie dążyli do wygranej, nie do zatrzymania był Kenyu Nakamoto. Ostatni punkt w secie efektownym atakiem zdobył Yuki Suzuki.

Polacy w znacznie lepszym stylu rozpoczęli drugą odsłonę spotkania, szybko o czas poprosił trener Hiroshi Honda (5:2). Japończycy mieli problem z przyjęciem zagrywek Dawida Wocha, co utrudniało im wyprowadzenie ataku (8:2). Efektowna seria biało-czerwonych zakończyła się, gdy środkowy posłał zagrywkę w aut (9:3). Podopieczni trenera Pawlika byli wyraźnie lepsi na siatce, często blokowali zagrania rywali. Jasnym punktem w ataku był Tomasz Fornal. Błąd Japończyka w polu zagrywki dał sygnał do drugiej przerwy technicznej, podczas której Polacy prowadzili ośmioma punktami. W kolejnej części seta reprezentanci Japonii poprawili swoją grę, jednak to nie wystarczyło, by zagrozić zawodnikom z Polski. Biało-czerwoni coraz częściej bronili zagrania rywali i skutecznie punktowali w kontrataku. Efektowny blok Jakuba Ziobrowskiego zakończył drugiego seta.

Otwarcie trzeciej partii należało do Polaków (4:1). Japończycy mieli problem zarówno z przyjęciem trudnych zagrywek, jak i przebiciem się przez polski blok. Podobnie jak w poprzednim secie, również w tym jeszcze przed przerwą techniczną o czas poprosił trener Hiroshi Honda (7:2). Reprezentanci Japonii nie byli w stanie skutecznie skończyć ataków nawet na czystej siatce, przez co przewaga biało-czerwonych stopniowo rosła. Gdy strata zawodników z Japonii wynosiła aż dziewięć „oczek”, drugą przerwę wykorzystał trener Honda. Polacy spokojnie punktowali, bardzo dobrze radzili sobie na siatce oraz mocno zagrywali. Kamil Droszyński równomiernie rozkładał atak. Zmiany w japońskim zespole nie przynosiły poprawy ich gry. Postawa Polaków była niemal perfekcyjna. W końcówce przeciwnicy mieli problemy z przyjęciem mocnych zagrywek Bartosza Kwolka (22:7). Zagranie z drugiej piłki Droszyńskiego po dograniu Masłowskiego dało Polakom ostatni punkt w tym secie.

Pierwsze akcje czwartej odsłony spotkania były wyrównane, jednak już podczas pierwszej przerwy technicznej trzema punktami prowadzili Polacy. Chociaż biało-czerwoni mylili się w polu zagrywki, utrzymywali prowadzenie, gdyż skutecznie atakowali. Bardzo dobrze funkcjonował również polski blok, w którym prym wiedli Dawid Woch oraz Jakub Ziobrowski (14:8). Mocny atak po skosie sprowadził drużyny na drugi regulaminowy czas, na którym podopieczni trenera Pawlika mieli osiem punktów przewagi. Ciekawie grę zespołu prowadził Droszyński. Japończycy byli coraz bardziej bezradni wobec pewnie grających przeciwników, gdy ich strata wzrosła do jedenastu punktów, drugi czas wykorzystał trener Honda (8:19). Chociaż w końcówce Polacy często zagrywali w siatkę, ich przewaga utrzymywała się. Spokojny atak z lewego skrzydła Kwolka zakończył cały pojedynek.

Polska – Japonia 3:1
(20:25, 25:15, 25:11, 25:13)

Polska: Kwolek (13), Kochanowski (7), Ziobrowski (13), Droszyński (3), Woch (18), Fornal (19), Masłowski (libero)
Japonia: Suzuki (9), Sato (2), Kaneko (2), Ohmi (5), Nakamoto (10), Koyama (1), Horie (libero) oraz Tsuzuki (1) i Malki