Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kosok: Chcemy pokazać jak najlepszą grę

Grzegorz Kosok: Chcemy pokazać jak najlepszą grę

fot. Arkadiusz Kogut / Jastrzębski Węgiel

Po ostatnim sezonie gry w Jastrzębskim Węglu Grzegorz Kosok w nadchodzącym sezonie zagra w zespole BKS-u Bydgoszcz. - Ta oferta była najlepsza sportowo i dlatego z niej skorzystałem - powiedział nowy środkowy bydgoskiej drużyny.

Miniony sezon dla 29-letniego środkowego był dobrym rokiem pod względem sportowym. W zespole z Jastrzębia-Zdroju środkowy zdobył 151 punktów, notując średnią skuteczność w ataku na poziomie 58%. Do 91 „oczek” zgromadzonych w tym elemencie dołożył 47 bloków i 13 asów serwisowych. Jak przyznaje, propozycja zespołu znad Brdy był najkorzystniejsza. – Było jeszcze parę innych propozycji, aczkolwiek oferta klubu z Bydgoszczy była najlepsza sportowo i najszybsza. Zdecydowałem się bardzo szybko, choć sprawy z moim byłym klubem trochę trwały, więc musiałem je wszystkie pozamykać. Ta oferta była najlepsza sportowo i dlatego z niej skorzystałem – przyznał Grzegorz Kosok.

W jego poprzednim klubie wiele się ostatnio działo, ale zawodnik wierzy, że klub z Jastrzębia-Zdroju wyjdzie na prostą. – Szkoda, bo naprawdę jest to dobry zespół, który od wielu lat stanowił o sile ligi i tak naprawdę szkoda takiego klubu. Trzymam za nich kciuki, żeby wyszli na prostą, ponieważ szkoda, że przegrywa niekonieczne sportowo z tym wszystkim, co się ostatnio działo – dodał Kosok. Sam środkowy, który w tym momencie skupia się już na przygotowaniach z BKS-em, nie ukrywa, że celem jego nowego zespołu na obecny sezon jest walka o pierwszą czwórkę. – Chcemy pokazać jak najlepszą grę i mam nadzieję, że powalczymy o pierwszą czwórkę – zakończył środkowy BKS-u Bydgoszcz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved