Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Aleksandra Pasynkowa: Chiny i USA faworytami Pucharu Świata

Aleksandra Pasynkowa: Chiny i USA faworytami Pucharu Świata

fot. FIVB

Reprezentacja Rosji siatkarek już od kilku dni trenuje w Japonii, gdzie 22 sierpnia rozpoczynają się najważniejsze zawody w tym roku. Rosjanki chcą zrobić wszystko, co jest możliwe, aby w Pucharze Świata wygrać przepustkę na igrzyska olimpijskie.

Minister sportu Federacji Rosyjskiej Witalij Mutko poinformował, że najważniejszym zadaniem do wykonania przez reprezentację będzie kwalifikacja na igrzyska olimpijskie w Rio, właśnie poprzez Puchar Świata. Do turnieju olimpijskiego z azjatyckiego turnieju bezpośrednio kwalifikują się dwie najlepsze drużyny turnieju. Aleksandra Pasynkowa, zawodniczka grająca na pozycji przyjmującej, obecnie występująca w klubie Dinamo Krasnodar, znajduje się w składzie drużyny narodowej i zapowiada walkę o ten najwyższy cel. – Przyjechałyśmy do Japonii w bojowym nastroju! Jeśli nie uda się wywalczyć kwalifikacji w Pucharze Świata, to będziemy musiały o niego zabiegać w styczniu. A to oznacza, że Nowy Rok spędzimy na obozie treningowym – bojowo rozpoczęła przyjmująca. – Przyjechałyśmy do Japonii tylko po to, aby uzyskać pozytywne wyniki. Z pewnością głównym faworytem jest drużyna Stanów Zjednoczonych, a także Chiny. Mam nadzieję, że oprócz tych dwóch zespołów nikt więcej nie będzie w stanie „poszarpać” nam nerwów. Wierzę w to, że w Pucharze Świata pokażemy dobrą grę. Drużyna pracowała nie tylko na obozie odbywającym się przed pucharem w Nowogorsku, również całe lato poświęcone było przygotowywaniu się właśnie do tego turnieju – dodała Pasynkowa.

Kolejna zawodniczka Dinama Krasnodar Irina Filisztinskaja, grająca na pozycji rozgrywającej, opowiada o szansach na zdobycie biletu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. – Puchar Świata z pewnością jest zaliczany do trudnych turniejów, z tego względu, że wszyscy przeciwnicy przyjeżdżają na niego w pierwszym składzie. Te zawody nigdy nie należały do najłatwiejszych. Myślę, że i teraz nasza reprezentacja nie będzie miała lekko. Nasze dziewczyny przygotowują się gorliwie i mam nadzieję, że wywalczą wspaniały rezultat. Ciężko będzie się grało, ale walczyć trzeba zawsze. Myślę, że nasza drużyna ma spore szanse na wygranie kwalifikacji olimpijskiej od razu, aby później nie musieć uczestniczyć w dodatkowych turniejach – przyznała.

źródło: dinamokrasnodar.ru, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved