Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Zmiany w rozgrywkach Ligi Światowej. Z kim zagrają Polacy?

Zmiany w rozgrywkach Ligi Światowej. Z kim zagrają Polacy?

fot. archiwum

We wtorek odbyło się losowanie grup Ligi Światowej 2016. Ze względu na letnie igrzyska olimpijskie, które odbywać się będą od 5 do 21 sierpnia w Rio de Janeiro, FIVB przyjęła też propozycje zmian w systemie rozgrywek.

Liczba uczestników przyszłorocznych zawodów wzrośnie z 28 do 32 krajów. Wszystkie zespoły podzielone zostaną na trzy grupy: dwie po 12 zespołów i jedną z ośmioma drużynami. Ze względu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro wszystkie mecze Ligi Światowej zostaną rozegrane w ciągu zaledwie pięciu tygodni, między 17 czerwca a 17 lipca. Spotkania rundy interkontynentalnej grup 1 i 2 potrwają 3 tygodnie (do 3 lipca), a grupy 3 o tydzień krócej. Turnieje finałowych czwórek (trzy najlepsze zespoły plus gospodarze) grup 2 i 3 odbędą się odpowiednio w dniach 1-3 i 9-10 lipca.

W finałach I dywizji weźmie udział sześć zespołów (pięć najlepszych drużyn i gospodarz), podzielonych na dwie grupy po trzy drużyny. Po fazie grupowej rozgrywanej systemem „każdy z każdym” nastąpią mecze półfinałowe i finałowe.

Gospodarze turniejów finałowych zostaną wybrani i ogłoszeni w późniejszym terminie. Skład grupy 3. również zostanie potwierdzony w późniejszym terminie, odbyło się natomiast losowanie dwóch pierwszych grup.Grupa 1. to 12 najlepszych zespołów z tegorocznej Ligi Światowej: Francja (zwycięzcy LŚ 2015), Serbia (srebrni medaliści), Stany Zjednoczone (trzecie miejsce), Polska, Brazylia, Włochy, Iran, Australia, Rosja, Bułgaria oraz Argentyna.

Dzięki poszerzeniu 1. grupy spadku do II dywizji uniknie Rosja – najsłabszy w tym roku zespół elity, natomiast awans czeka nie tylko Francuzów, którzy szturmem przeszli przez II dywizję i ostatecznie wygrali turniej finałowy pierwszej grupy. Razem z nimi do I dywizji wędrują Argentyna, Belgia i Bułgaria.

Grupa 2. składać będzie się z 12 drużyn, które w tegorocznej Lidze Światowej zajęły miejsca 13-24. Są to: Japonia, Holandia, Kanada, Finlandia, Czechy, Kuba, Korea, Portugalia, Turcja, Słowacja, Chiny oraz Egipt. Cztery ostatnie z wymienionych to trzy zespoły, które otrzymały dziką kartę, oraz zwycięzca III dywizji – Egipt.

Turnieje z udziałem reprezentacji Polski:
17-19 czerwca: Rosja (gospodarz): Bułgaria, Polska, Rosja, Serbia
24-26 czerwca: Polska (gospodarz): Argentyna, Francja, Polska, Rosja
1-3 lipca: Francja (gospodarz): Belgia, Brazylia, Francja, Polska

Finały zaplanowano na 13-17 lipca. Będą dwie grupy, w których każdy zagra z każdym. Następnie odbędą się półfinały oraz mecze o trzecie i pierwsze miejsce.

 

 

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved