Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Tomasz Wójtowicz: To czysta komercja, a nie poważny turniej

Tomasz Wójtowicz: To czysta komercja, a nie poważny turniej

fot. archiwum

W przyszłorocznej Lidze Światowej Polacy rozegrają co najmniej dwa mecze z Rosją, która  dopiero co spadła z elity rozgrywek. - Kolejna zmiana w regulaminie pokazuje, że to jest czysta komercja, a nie poważny turniej - ocenił Tomasz Wójtowicz.

Liga Światowa 2016 potrwa tylko miesiąc – od 17 czerwca do 17 lipca. Na rozgrzewkę przed igrzyskami w Rio de Janeiro najlepsi zagrają w I dywizji, która będzie liczyła aż 12 zespołów. Po jej powiększeniu w elicie zostaje Rosja, mimo że kilka tygodni temu sportowo z niej spadła, a awans poza najlepszą i w II dywizji, i później w Final Six I dywizji Francją uzyskały jeszcze Bułgaria, Argentyna i Belgia.

– System jest przedziwny. Liga Światowa będzie przypominać Grand Prix kobiet – powiedział Tomasz Wójtowicz. – Zmiany w przepisach to na pewno nie tylko wynik trudnego kalendarza ze względu na igrzyska w Rio, ale też ukłon w stronę Rosji. Ona została uratowana. Sezon miała fatalny, ale ciągle ma potencjał, no i posiada kasę – dodał były mistrz.

Prawdopodobnie najlepszy polski siatkarz w historii twierdzi, że kolejną zmianą regulaminu ludzie rządzący Ligą Światową przekreślają jej prestiż. – Ciągłe roszady w zasadach rozgrywania tej imprezy pokazują, że to jest czysta komercja, a nie poważny turniej. Teraz już chyba wszyscy się o tym przekonali – stwierdził Wójtowicz.Pozytywy zmian? – Widzę jeden. Taki, że nasza kadra szykująca się do igrzysk – bo nie wierzę, że Polski w Rio zabraknie – nie będzie musiała się męczyć dalekimi podróżami i zmianą stref czasowych – zauważył komentator Polsatu Sport. – Tak naprawdę po 2012 roku wiemy, że w sezonie igrzysk żyć trzeba tylko nimi. „Światówkę” wystarczy odbębnić, jak zrobili to wówczas ci, którzy później byli mocni w olimpijskim turnieju w Londynie, a nie jak my, najlepsi w komercyjnej, corocznej zabawie, a bez medalu w imprezie czterolecia – zakończył Wójtowicz.

Cały artykuł Łukasza Jachimiaka dostępny jest na sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved