Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Makowski: Wszystko się może zdarzyć

Piotr Makowski: Wszystko się może zdarzyć

fot. archiwum

Bydgoscy siatkarze w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do rozgrywek PlusLigi 2015/2016. - Ta oferta była bliska mojemu sercu - powiedział szkoleniowiec BKS-u Bydgoszcz, Piotr Makowski, który powraca do bydgoskiego męskiego zespołu.

Na pierwszych zajęciach BKS-u stawili się wszyscy siatkarze, jednak w treningu brało udział 13 zawodników. W kolejnych dniach zwolnieni z treningów będą przyjmujący Wojciech Ferens oraz środkowy Jan Nowakowski, którzy w miniony weekend zakończyli zmagania z reprezentacją Polski B w Lidze Europejskiej i dostali od trenera 10 dni wolnego.

Jak wiadomo, będzie to już drugie podejście Piotra Makowskiego do pracy z bydgoskim zespołem. Wcześniej w latach 2011-2013 prowadził wtedy ówczesną Delectę Bydgoszcz. Ostatecznie powraca do drużyny z Bydgoszczy po przygodzie z reprezentacją Polski siatkarek. Sam trener nie ukrywał, że miał też inne oferty. – Miałem też inne propozycje. Pojawiały się również zapytania z klubów Orlen Ligi, natomiast ta oferta była bliska mojemu sercu. Po zakończeniu sezonu z Delectą z prezesem Sieńko rozstaliśmy się w zgodzie i nieoczekiwana rezygnacja trenera Vitala Heynena spowodowała to, że dostałem taką propozycję i na pewno z chęcią ją przyjąłem – powiedział Makowski.

Bydgoszczanie początkowo przez półtora tygodnia będą trenować we własnych obiektach. Potem wyjadą na zgrupowanie do Cetniewa, a następnie wezmą udział w turniejach m.in. w Rypinie (26-27 września), w Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie (16-18 października), a także w Memoriale Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie (23-25 października). W planach są również mecze towarzyskie w Grudziądzu, Wilczynie oraz 21 października w Łuczniczce z PGE Skrą Bełchatów, które to spotkanie będzie także poprzedzone prezentacją zespołu na sezon 2015/2016.W piątej ekipie poprzedniego sezonu zaszło sporo zmian. Ekipa z Bydgoszczy jest teraz zupełnie innym zespołem niż w poprzednich rozgrywkach, w których prowadzona była przez Vitala Heynena. – Mamy nowy projekt. Jest jeszcze za wcześnie, żeby cokolwiek mówić, musimy się lepiej poznać. Zaczynamy teraz pracować i będziemy wiedzieli coś więcej po paru tygodniach pracy. My wymagamy tutaj w klubie od zawodników pełnego zaangażowania w meczu, walki, ale oczywiście to jest sport i wszystko się może zdarzyć – zakończył trener bydgoskiej drużyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved