Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Patryk Niemiec: Staramy się radzić sobie z niedogodnościami

Patryk Niemiec: Staramy się radzić sobie z niedogodnościami

fot. CEV

Biało-czerwoni w mistrzostwach świata kadetów odnieśli trzy zwycięstwa i są liderami w grupie C. Przed nimi spotkanie z Tajwanem. - Nie odpuścimy tego meczu i będziemy walczyć do końca, damy z siebie wszystko - powiedział środkowy, Patryk Niemiec.

Wczorajsze spotkanie z Chilijczykami jak do tej pory było chyba najłatwiejsze – wygraliście pewnie w trzech setach. Jak podsumujesz ten mecz?

Patryk Niemiec:Chilijczycy stawiali opór, nie odpuszczali nawet wtedy, gdy nasza przewaga była znacząca, więc nie można powiedzieć, że był to łatwy mecz. Często gdy mieliśmy dużą przewagę na boisku w tym spotkaniu, zdarzały nam się chwile rozluźnienia i to sprawiało nam duże kłopoty. Jednak pomimo naszych błędów udało nam się wygrać w trzech setach.

Macie za sobą wygrane z Bułgarią i Iranem, które spotkanie było trudniejsze i dlaczego?Ciężko ocenić, który mecz był trudniejszy. Spotkanie z Bułgarią było naszym pierwszym na tym turnieju, inauguracje zawsze są trudne, ponieważ ciężko się odnaleźć w nowej, nieznanej hali. Wydaje mi się, że Iran jest mocniejszym zespołem od Bułgarii. Moim zdaniem z Azjatami zagraliśmy lepszą siatkówkę niż w pierwszym spotkaniu.

Dzisiaj z Tajwanem będzie kolejne zwycięstwo? Zapewne chcecie zająć pierwsze miejsce w grupie i jesteście od tego o krok.

Oczywiście, chcemy zająć pierwsze miejsce w grupie. Gramy z Tajwanem, który na pewno nie da za wygraną, zawodnicy będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, choć w tym turnieju nie wygrali jeszcze meczu. My również nie odpuścimy i będziemy walczyć do końca, damy z siebie wszystko, a kto wygra, okaże się na parkiecie.

Widzieliście zespoły z innych grup, kto może bić się o medale?

W mieście, w którym jesteśmy, mecze rozgrywa jeszcze grupa D. O reszcie drużyn bardzo mało wiemy. Myślę, że jednymi z mocniejszych zespołów są: Iran, Argentyna, Brazylia, Włochy oraz Rosja.

Jak wygląda organizacja mistrzostw, podobno w hali jest zimno…

Rzeczywiście, w hali jest zimno. Nie jest ona do końca obudowana, po jednej stronie sali nie ma ściany, tylko są kraty, przez co wieje zimny wiatr. W końcu jest tu zima i ciężko utrzymać temperaturę. Staramy się z tym jakoś radzić, przynosimy termofory z ciepłą wodą, by rozgrzewać palce i ręce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved