Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > MŚ kadetów: Szybkie 3:0 dla biało-czerwonych

MŚ kadetów: Szybkie 3:0 dla biało-czerwonych

Jedynie trzech krótkich setów potrzebowali polscy kadeci w pojedynku z przeciętnie spisującą się reprezentacją Tajwanu. Ich zwycięstwo oznacza, że fazę grupową mistrzostw świata zakończyli z kompletem punktów na koncie.

Pojedynek polskiej drużyny z zawodnikami z Tajwanu rozpoczął się wyrównaną walką obu teamów – mocne zbicia po dwóch stronach siatki wygenerowały na tablicy wyników remis 6:6. Pierwszą próbę rozpoczęcia budowania przewagi biało-czerwoni rozpoczęli dzięki siatkarskim gwoździom Ziobrowskiego, po których na pierwszej przerwie technicznej prowadzili jednym oczkiem. Ich rywale jednak nie zamierzali łatwo się poddać, a różnicę między ekipami raz po raz niwelował Lin Lu-Wei. Sytuacja skomplikowała się chwilę później, kiedy Azjaci zaczęli rosnąć w siłę. Zły na swoich podopiecznych Sebastian Pawlik zdecydował o przerwaniu walki (18:19). To zachowanie wydało pozytywne owoce dla polskiego obozu, gdyż wymusiło trzy błędy na zespole przeciwnym i to właśnie siatkarze znad Odry i Wisły stali przed dużą szansą na korzystne zakończenie seta (23:20). Szalę zwycięstwa na ich korzyść przechyliła kolejna pomyłka Yena (25:21).

Na początku następnej odsłony zmagań mocny serwis Ziobrowskiego dał jego drużynie czteropunktowe prowadzenie (6:2). Przykład ze swojego kolegi wzięli Fornal i Kwolek, którzy byli nie do zatrzymania na skrzydłach i raz po raz testowali skuteczność defensywy przeciwników (10:7). Co więcej, ich dobra postawa podziałała pozytywnie także na Kochanowskiego, a jego zagrania zza dziewiątego metra dały Polakom kilka bezpośrednich punktów z zagrywki (20:13). Reprezentantom Tajwanu udało się co prawda kilka razy zatrzymać środkowych na siatce, lecz zbliżenie się do oponentów na trzy oczka było jedynie kroplą w morzu potrzeb tego zespołu (19:22). Chwilę później seta zakończył Ziobrowski (25:20).

Początek decydującej partii stał pod znakiem świetnej postawy w polu serwisowym duetu Woch-Ziobrowski, którego udane akcje bardzo szybko wyprowadziły biało-czerwonych na wysokie prowadzenie. De facto od stanu 14:10 można było mówić o polskim show na parkiecie, bowiem gra siatkarzy z Tajwanu całkowicie stanęła w miejscu. Jedynym zawodnikiem, który próbował zmierzyć się ze szczelnością defensywy rywali, był Liang, lecz jego zagrania nie pociągnęły za sobą dobrej gry kolegów. Po kolejnych asach Kochanowskiego stało się jasne, że wynik meczu jest już raczej przesądzony i że podopieczni trenera Pawlika będą mogli cieszyć się z victorii (20:15). Spotkanie zakończyły błąd dotknięcia siatki przez Chan Min-Hana i skuteczne obicie piłki o blok przez Ziobrowskiego (25:17).

Polska – Tajwan 3:0
(25:21, 25:20, 25:17)

Polska: Ziobrowski (17), Kwolek (10), Woch (9), Kochanowski (8), Fornal (6), Droszyński (1), Masłowski (libero)
Tajwan: Lin (9), Yen (7), Lin (6), Chiao (5), Chan (2), Liang (1), Cheng (libero) oraz Chou i Chen