Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Trzeba to udowodnić na boisku

Michał Ruciak: Trzeba to udowodnić na boisku

fot. Łukasz Krzywański

- Z naszej strony będzie to walka o każdy punkt i każdą akcję po to, żeby wyrwać jak najwięcej punktów i wygrywać spotkania. Wierzę, że zajmiemy jak najwyższe miejsce - mówi nowy przyjmujący bydgoskiego klubu Michał Ruciak.


Jakie czynniki zadecydowały o twoim przyjściu do zespołu z Bydgoszczy? Czy miałeś także inne oferty z klubów PlusLigi?

Michał Ruciak: Tak, na pewno było parę innych możliwości grania gdzie indziej, ale tutaj jest dobry zespół, możliwość rozwijania się. Klub jest też dobrze zorganizowany, bo nie było żadnych problemów, więc stąd taka decyzja. Poza tym nowa droga, rozmowa zarówno z jednym trenerem, jak i drugim, a także możliwość dogadania się jak mniej więcej będzie przebiegała współpraca – te czynniki zadecydowały, że jestem w tej drużynie.

W zeszłym sezonie bardzo mało grałeś ze względu na kontuzję. Czy teraz już jesteś w pełnej dyspozycji, żeby trenować z zespołem?Tak, był czas odpoczynku, był czas rehabilitacji. Jestem jak najbardziej zdrowy, w pełni dyspozycyjny i mam nadzieję, że to będzie właśnie moment tej pracy, która pomoże w przygotowaniu się do sezonu.

W zespole jest sporo nowych zawodników. Jak spoglądasz na ten nowe rozgrywki i jakie macie cele w tym sezonie?

Z celami poczekajmy. Nie można ich stawiać sobie samemu. Trzeba stawiać cele razem z drużyną i całym sztabem. Zobaczymy, jak będą przebiegać treningi, jak to wszystko będzie funkcjonować. Na pewno chcemy walczyć o jak najwyższe cele. Ze swojej strony wierzę, że zajmiemy jak najwyższe miejsce.

Bardzo dużo zespołów PlusLigi wzmocniło się nowymi zawodnikami. Czy uważasz, że w tym sezonie liga będzie silniejsza niż w ubiegłych rozgrywkach?

Myślę, że tak. Liga będzie bardzo emocjonująca. Nie będzie tak zwanych spotkań „o nic”, takich że te punkty nam nie zaszkodzą. Zmienia się trochę system rozgrywek ligi i teraz każdy punkt będzie bardzo ważny dla każdego z zespołów. Nie będzie można ich tracić z teoretycznie słabszymi drużynami, bo to nigdy nie jest tak, że ktoś jest słabszy. Trzeba to udowodnić na boisku. Z naszej strony będzie to walka o każdy punkt i każdą akcję po to, żeby wyrwać jak najwięcej punktów i wygrywać spotkania.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved