Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jerzy Mróz: Myślę, że Polska powinna wygrać

Jerzy Mróz: Myślę, że Polska powinna wygrać

fot. archiwum

- Najważniejsze, żeby nasi dzięki memoriałowi wyszlifowali formę na tyle, aby wygrać Puchar Świata i zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich - mówi na cztery dni przed rozpoczęciem XIII Memoriału Huberta Wagnera, organizator turnieju Jerzy Mróz.

W najbliższą sobotę w Toruniu wystartuje XIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Oprócz reprezentacji Polski udział w turnieju wezmą Iran, Japonia oraz świeżo upieczony triumfator Ligi Światowej – Francja. – Trafiliśmy z obsadą wyjątkowo dobrze. Zwłaszcza jeżeli chodzi o Francję, która wygrała Ligę Światową. W Rio de Janeiro pokazała swoją moc, zobaczymy, jak będzie w Toruniu – mówi o tegorocznej obsadzie prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, pomysłodawca i organizator memoriału, Jerzy Mróz . – Jeśli chodzi o typowanie zwycięzcy, to myślę, że powinna wygrać Polska. Ale tak naprawdę, nie interesuje mnie, który zespół będzie na którym miejscu. Najważniejsze, żeby nasi dzięki memoriałowi wyszlifowali formę na tyle, aby wygrać Puchar Świata i zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich – dodaje, oceniając szanse biało-czerwonych.

Memoriałowi, jak co roku, oprócz widowisk sportowych towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla kibiców. – Hala jest znakomicie przygotowana: będzie w niej po raz drugi w Polsce prezentowane Muzeum Siatkarskie prowadzone przez Grzegorza Szewczyka. To pasjonat, ma niesamowitą wiedzę i kibice będą mogli zobaczyć niepowtarzalne eksponaty: i puchary mistrzów świata, i medale, i wiele zdjęć. Będą koszulki najbardziej znanych zawodników z całego świata. Warto przyjść i zobaczyć! Do tego będzie konkurs ze wspaniałymi nagrodami. Będzie też miasteczko kibica przed halą z telebimem. Wiadomo, że wszystkie bilety są wyprzedane i nie ma wolnych miejsc – stąd ten pomysł. Będzie z nami w Arenie Toruń również Grzegorz Wagner, prezentujący swoją książkę "Kat" – o swoim ojcu i rodzinie. Czytałem już tę książkę – jest wciągająca i interesująco napisana. Przy Muzeum Siatkarskim będzie stoisko, gdzie będzie można taką książkę kupić – zachęca Jerzy Mróz.

Organizatorzy już zaczynają zastanawiać się, gdzie odbędzie się przyszłoroczna, XIV już edycja memoriału. – Przyjeżdżają do nas szefowie hal z różnych miast, które chciałyby memoriał gościć u siebie. Nie będę zdradzał jakich, bo przecież nie wiadomo jeszcze, jaką lokalizację wybierzemy, aby zorganizować XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Zainteresowanie jest w każdym razie duże – przyznaje Mróz i zdradza, że chęć udziału w turnieju wyraziła już reprezentacja Rosji. – Rozmawiałem z Rosjanami przed meczem Polska – Rosja i zapowiedzieli, że przed igrzyskami olimpijskimi, jeżeli się zakwalifikują, będą chcieli przyjechać, bo te turnieje są warte, aby w nich zagrać – kończy organizator memoriału. 

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved