Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Agata Gwardecka: Mamy bardzo pozytywne nastawienie

Agata Gwardecka: Mamy bardzo pozytywne nastawienie

fot. archiwum

Pierwszy sezon Młodej Ligi zespół Budowlanych Łódź zakończył na 7. miejscu, młode zawodniczki tego klubu sensacyjnie zdobyły też brązowy medal MP juniorek. - Będziemy chciały pokazać jeszcze lepszą grę niż rok temu - mówi atakująca Agata Gwardecka.

Przygotowujecie się do rozgrywek Młodej Ligi i występów w MP juniorek. Jak wyglądają wasze treningi na obecnym etapie?

Maria Woźniczka:Od 3 sierpnia mamy treningi po dwa razy dziennie. Jedynie z wyłączeniem niedziel, które mamy wolne. Sezon zaczynamy w październiku. Do tej pory w naszych treningach jest bardzo dużo biegania, ćwiczeń kondycyjnych. Pracujemy nad wytrzymałością, motoryką. Jeszcze nie skaczemy, bo trenerzy nam na to nie pozwalają, zaczniemy w przyszłym tygodniu. W sumie większość jeszcze przed nami, na razie jeszcze mamy mało grania, a więcej takich ćwiczeń przygotowujących nas do tego fizycznie.

Agata Gwardecka:Na razie pracujemy nad wytrzymałością. Elementy siatkarskie pojawiają się sporadycznie, więcej biegamy. Wszystkie bardzo się staramy, zmierza to w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że wkrótce będą tego efekty. Będziemy dawać z siebie wszystko, tak aby w październiku zadebiutować szczęśliwie, wygrać 3:0 i pokazać się z jak najlepszej strony.W ostatnim sezonie zdobywając brązowy medal MP juniorek, postawiłyście sobie poprzeczkę bardzo wysoko…

Maria Woźniczka:Jeśli niczego nie popsujemy własną głową i psychiką, to myślę, że w tym sezonie będzie jeszcze lepiej. Ekipę mamy, podobnie jak w zeszłym roku, bardzo obiecującą, być może nawet jeszcze ciekawszą.

Agata Gwardecka: To prawda. Teraz myślę, że wszyscy już poznali trochę naszą drużynę, nasze zachowania na boisku. Każdy będzie się starał nas teraz pokonać, a my będziemy chciały pokazać jeszcze lepszą grę niż rok temu i walczyć o medale, mam nadzieję, że o złoto. Widzę, że w tym zespole jest bardzo duży potencjał.

Do zespołu dołączyły nowe zawodniczki. Jak wygląda wasze zgranie, współpraca z tymi dziewczynami, które dopiero od niedawna z wami trenują?

Maria Woźniczka:Jeśli chodzi o takie zgranie boiskowe, to myślę, że jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić, bo nie miałyśmy okazji grać razem meczów. Ale jeśli chodzi o atmosferę poza boiskiem, to już teraz mogę powiedzieć, że integracja się udała.

Agata Gwardecka:Bardzo dobrze się rozumiemy. Dziewczyny szybko się zaaklimatyzowały, mamy bardzo dobry kontakt. Współpraca układa się bardzo dobrze, nie ma mowy o żadnym „dogryzaniu” sobie.

Po udanym zeszłym sezonie na pewno żaden zespół was już nie zlekceważy. Jednak w zespołach Młodej Ligi nastąpiło bardzo wiele roszad, więc siatkarki będą musiały rozpracowywać siebie praktycznie od nowa…

Agata Gwardecka:Może nie tyle zawodniczki, ale poznali nas już trenerzy ekip z Młodej Ligi. Więc na pewno będą mogli przekazywać swoim podopiecznym informacje o tym, jak która z nas gra. Chociaż wiadomo, zmiany u nas w zespole są duże, dlatego i nasza gra będzie wyglądała inaczej, ale ja jestem pełna optymizmu i mam nadzieję, że wszystko ułoży się po naszej myśli.

Wydaje się, że wasz skład może być bardzo wyrównany. Każda z was chce wywrzeć pozytywne wrażenie na trenerze i zdobyć jego zaufanie?

Agata Gwardecka:Każda z nas na swojej pozycji ma godną przeciwniczkę. Dlatego bardzo się staramy, by pokazać to, co potrafimy najlepiej, żeby później mieć szansę zagrać w pierwszej szóstce na boisku.

Dobre wyniki z zeszłego roku w pierwszym, inauguracyjnym sezonie Młodej Ligi dodały wam pewności siebie? Wtedy wszystko było jeszcze dla was nowe…

Agata Gwardecka:Myślę, że na pewno dodało nam to pewności siebie. Ja z własnego doświadczenie mogę powiedzieć, że czuję się o wiele lepszą zawodniczką, Dla mnie jest to zupełnie inny poziom gry niż sezon temu, inaczej wygląda to też poza boiskiem. Teraz jak doszły do nas nowe dziewczyny, na początku było widać, że się trochę obawiają. Jednak z dnia na dzień zauważyły, że u nas panuje bardzo przyjazna atmosfera i się otworzyły.

Trener Jacek Pasiński w tym roku poprowadzi zespół z Orlen Ligi, a was pod swoją opiekę weźmie dotychczasowy II szkoleniowiec, Bartłomiej Dąbrowski…

Agata Gwardecka:Trener Bartek w tym roku będzie naszym pierwszym szkoleniowcem. Ogromnie się stara, dla niego to jest też bardzo duże wyzwanie. Każda z nas może troszkę się tego obawiała, ale myślę, że bardzo dobrze sobie radzi. Teraz akurat pomaga nam jeszcze trener Pasiński, więc to też inaczej wygląda. My na pewno będziemy pomagać naszemu trenerowi, tak samo jak on nam, więc myślę, że wszystko będzie w porządku. Wiadomo, że każdy z trenerów ma trochę inne podejście, ale i trener Bartek, i my mamy bardzo pozytywne nastawienie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved