Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ kadetek: Reprezentacja Polski z porażką na koniec

MŚ kadetek: Reprezentacja Polski z porażką na koniec

Zakończyła się przygoda reprezentacji Polski z mistrzostwami świata kadetek. Biało-czerwone w ostatnim pojedynku w mundialu musiały uznać wyższość zespołu rosyjskiego i przegrały w trzech szybkich odsłonach.

Pierwsze akcje spotkania układały się po myśli polskiego zespołu, który wykorzystywał nieskończone ataki rywalek i odskoczył na 3:0. Rywalki jednak po pierwszych nieudanych próbach zaczęły łapać swój rytm, wyrównały po 4 i prowadziły już wyrównaną walkę z Polakami. Ta trwała do pierwszej przerwy technicznej, po niej biało-czerwone nie potrafiły poradzić sobie z potężnymi uderzeniami przeciwniczek, zaczęły się też mylić, a w wyniku tego Rosja odskoczyła na 12:7. Rasińska dwoma punktującymi zagrywkami próbowała jeszcze pobudzić zespół do walki, ale w kolejnych akcjach rywalki nadal dużo skuteczniejsze były w ataku, podbijając też sporo piłek w polu. Przewaga była bardzo wyraźna i utrzymała się do końca, zwłaszcza że w ostatnich akcjach Polki zupełnie straciły swój rytm gry.

Reprezentantki Polski od początku kolejnej partii nie stanowiły większego zagrożenia dla Rosjanek. Te nadal skutecznie uderzały, czy to na siatce, czy w polu zagrywki, co mocno odbijało się na wyniku. Seria punktów zespołu rosyjskiego zmusiła trenera Pecia do wykorzystania dwóch przerw w bardzo krótkim czasie. Rywalki odskoczyły wtedy na 12:6, a następnie na 16:8. Po powrocie do gry serią zdobytych oczek popisały się też biało-czerwone, ale był to krótki moment, w którym Rosjanki pozwoliły im zdobyć też punkty po swoich błędach. W kolejnych akcjach przeciwniczki znowu doszły do głosu, dominując na boisku do samego końca i wygrywając pewnie w drugim secie.

Przewaga Rosji w trzecim secie na boisku nie była już tak wyraźna, ale i tak utrzymywały się niemal od początku trzy punkty na jej korzyść. Częściej oba teamy wymieniały się atakami, grając punkt za punkt, ale wszystko to działo się pod przewodnictwem Rosjanek. Polskie siatkarki w żaden sposób nie potrafiły ugryźć przeciwniczek. Starały się przy tym ograniczyć liczbę błędów. Było to jednak za mało na silne Rosjanki i to one triumfowały w meczu, zajmując siódmą lokatę w mistrzostwach świata kadetek.

Rosja – Polska 3:0
(25:14, 25:18, 25:16)

Rosja: Łazarenko (17), Worobiewa (14), Smirnowa (6), Jemielina (6), Kotowa (4), Bałyko (2), Oganiezowa (libero) oraz Pligunowa (1)
Polska: Rasińska (11), Murek (8), Michalak (6), Świrad (2), Michalewicz (1), Świder, Łysiak (libero) oraz Stenzel (libero), Nowicka (1), Muszyńska (1), Sobiczewska (1) i Fedusio