Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K U-23: Za nami kolejny dzień zmagań

MŚ K U-23: Za nami kolejny dzień zmagań

W kolejnym dniu mistrzostw świata kobiet do lat 23 blisko sprawienia sensacji były Egipcjanki, które prowadziły już z Włoszkami 2:0, ale przegrały 2:3. Gładkie wygrane na swoim koncie zanotowały za to Dominikanki, Japonki i Brazylijki.

Grupa A

Na inaugurację kolejnego dnia zmagań w mistrzostwach świata kobiet do lat 23 zanosiło się na niespodziankę, bowiem Egipcjanki prowadziły już z Włoszkami 2:0, wygrywając dwie zacięte końcówki. Zaskakująco dobrze prezentowały się na siatce, mogły też liczyć na sporą liczbę błędów Europejek. W trzeciej partii próbowały postawić kropkę nad i, ale widmo porażki, które zajrzało w oczy reprezentantkom Italii, zmobilizowało je do walki. Po wygraniu trzeciej odsłony przejęły inicjatywę na boisku i doprowadziły do tie-breaka. W nim już nie pozwoliły rywalkom na sprawienie niespodzianki.

Włochy – Egipt 3:2
(22:25, 22:25, 25:21, 25:15, 15:12)

Zaledwie trzech setów potrzebowały Brazylijki, aby ograć Bułgarki. Najmniej zacięta rywalizacja była w drugiej partii, w której siatkarki z Kraju Kawy rozgromiły przeciwniczki, nie wypuszczając ich nawet z dziesięciu oczek. Nieco lepiej Europejki spisały się w inauguracyjnym secie, ale i tak popełniały za dużo błędów, nie potrafiły też zniwelować siły ataku drużyny z Ameryki Południowej. Ta sztuka udała im się dopiero w trzeciej partii, w której obie ekipy szły łeb w łeb. Bułgarki miały nawet piłki setowe, by przedłużyć spotkanie, ale w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowały Brazylijki, dzięki czemu mogły cieszyć się z wygranej.

Brazylia – Bułgaria 3:0
(25:17, 25:8, 30:28)

Gospodynie w kolejnym dniu zmagań bardzo pewnie pokonały zespół Kolumbii. Jedynie w premierowej odsłonie przyjezdne zdołały przekroczyć granicę dwudziestu zdobytych oczek. Kluczem okazały się błędy własne Kolumbijek i dobra gra Turczynek blokiem i zagrywką. Kolumbia popełniła aż 31 błędów, przy zaledwie 15 pomyłkach rywalek. Zagrywka była w poniedziałek ogromną bronią Turczynek, które popisały się pięcioma asami serwisowymi, przy tylko jednym przeciwniczek. W bloku było 9:2 dla Turcji. Liderką gospodyń okazała się Hande Baladin autorka 16 punktów.

Turcja – Kolumbia 3:0
(25:21, 25:13, 25:17)

Grupa B

Zdecydowanie mniej emocji było w starciu siatkarek z Dominikany i Tajlandii. Wprawdzie dwie pierwsze odsłony były w miarę wyrównane, ale w decydujących momentach zdecydowanie lepiej prezentowały się zawodniczki z Karaibów. Podłamane takim obrotem sprawy Azjatki w trzecim secie nie podjęły już walki z przeciwniczkami. Przewaga ekipy z Dominikany uwidoczniła się przede wszystkim w ataku oraz w bloku. Tajlandki próbowały dobrać się im do skóry zagrywką, ale to okazało się zbyt mało, by mogły myśleć o osiągnięciu korzystnego wyniku.

Dominikana – Tajlandia 3:0
(25:22, 25:21, 25:13)

Planowe zwycięstwo na swoim koncie zanotowały Japonki, które odprawiły z kwitkiem Peruwianki. Najbardziej zacięta była druga odsłona spotkania, w której siatkarki z Ameryki Południowej dobrnęły do granicy 20 oczek. W dwóch pozostałych setach dominacja Azjatek nie podlegała dyskusji, a ich rywalki miały olbrzymie problemy z dotrzymaniem im kroku. Wprawdzie Peruwianki lepsze okazały się w bloku, ale zbyt słabo radziły sobie w ataku, by dobrać się do skóry Japonkom. Ponadto popełniały za dużo błędów własnych, co na największą różnicę punktową przełożyło się w trzeciej odsłonie, w której Peruwianki zdobyły tylko 15 oczek.

Japonia – Peru 3:0
(25:18, 25:20, 25:15)

Ostatni mecz w grupie B wydaje się był jednym z najszybszych w historii siatkówki. Kubanki w starciu z Chinkami w żadnym z setów nie zdołały przekroczyć granicy… dziesięciu punktów. 37 punktów zdobytych atakiem przez Chinki przy zaledwie 11 Kubanek mówi samo za siebie. W asach serwisowych było 11:2. Kubanki jednego seta oddały przeciwniczkom zagrywką, a same od rywalek dostały zaledwie 9 punktów.

Chiny – Kuba 3:0
(25:6, 25:8, 25:8)