Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Karol Kłos: Skupiam się bardziej na treningu i grze niż bólach kolan

Karol Kłos: Skupiam się bardziej na treningu i grze niż bólach kolan

fot. Izabela Kornas

Reprezentacja Polski siatkarzy pieczołowicie przygotowuje się do zbliżającego się wielkimi krokami Pucharu Świata. Po obozie w Arłamowie zespół przeniósł się do Spały, a już w najbliższą sobotę zainauguruje Memoriał Huberta Wagnera.

W Arłamowie siatkarze mogli przebywać ze swoimi rodzinami, mieli dodatkowo bardzo dobre warunki do treningu. – Nie chciałbym mówić, że w Spale jest źle, bo tutaj także jest dobrze, co roku tutaj przyjeżdżamy. W Arłamowie jednak były bardzo dobre warunki i to każdy może potwierdzić. Mieliśmy kilka rozrywek, była plażówka, tenis ziemny. Ja jednak nie miałem sił i poszedłem sobie postrzelać – opowiada Karol Kłos, środkowy reprezentacji Polski.

Zawodnik PGE Skry Bełchatów z powodu przedłużających się kłopotów z kolanami nie wziął udziału w Lidze Światowej, gdzie, przypomnijmy, Polska zajęła czwarte miejsce. – Odczuwam jeszcze trochę te kolana, ale jest już lepiej i w stu procentach mogę uczestniczyć w treningach. Skupiam się teraz bardziej na grze niż na bólach kolan – przyznaje Kłos. Zawodnik ten został przez selekcjonera początkowo mianowany kapitanem drużyny. Podczas jego nieobecności rolę tę pełnił Michał Kubiak i ostatecznie, pomimo powrotu Karola Kłosa, zdecydowano się nie zmieniać zaistniałej sytuacji. – To była nasza wspólna decyzja, moja, Michała Kubiaka i Stephane’a Antigi. Myślę, że tak będzie lepiej, Michał był dobrym kapitanem, był z chłopakami od początku, podczas Ligi Światowej. Widać, że rola kapitana mu służy i to jest tylko z pożytkiem dla zespołu – stwierdził Kłos.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved