Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kamila Ganszczyk: Musimy powalczyć z Turcją

Kamila Ganszczyk: Musimy powalczyć z Turcją

fot. CEV

Z uśmiechem na twarzy mogą wspominać mecze z Gruzją siatkarki reprezentacji B, walczącej w Lidze Europejskiej. Podopieczne Wiesława Popika wygrały oba mecze za trzy punkty i już niebawem czeka je trudny dwumecz z Turcją.

Siatkarki reprezentacji Polski B, która rywalizuje na parkietach Ligi Europejskiej, mecze z Gruzją zakończyły z dwoma zwycięstwami. Jedynie w niedzielnym meczu oddały seta przeciwniczkom. – Najważniejsze jest dla nas to, że wygrałyśmy za trzy punkty. Cieszymy się, choć rzeczywiście niepotrzebnie oddałyśmy rywalkom tego trzeciego seta. Popełniłyśmy zbyt dużo błędów. Musimy powalczyć z Turcją i pozbyć się tych błędów – powiedziała po tym spotkaniu kapitan reprezentacji Polski, Kamila Ganszczyk. – Plan na wyjazd do Gruzji był taki, żeby się zmieścić w sześciu setach. Niestety, nie wyszło. W niedzielę chyba już po pierwszych setach uwierzyłyśmy, że pójdzie łatwo. W trzeciej partii miałyśmy przewagę, ale zaczęły się pojawiać błędy. Udało się, lecz nie do końca tak, jak byśmy chciały. Wyciągnęłyśmy wnioski z sobotniego meczu, dlatego na początku było fajnie. Jednak w trakcie meczu te błędy trochę wybiły nas z rytmu. Mamy jeszcze kilka dni treningów przed meczami z Turcją – dodała Magdalena Wawrzyniak.Zwycięstwa na pewno nas motywują. Trzeba wyjść, pokazać to, co mamy najlepsze i być zespołem – mówi atakująca naszej reprezentacji.

Zespół obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Niebawem uda się do Turcji na trudne spotkania z liderem. Niepokoić mogą jedynie problemy Kamili Ganszczyk. Siatkarka ta narzeka na drobne kłopoty z plecami. – Jak się wychodzi na mecz, nie myśli się o jakichkolwiek problemach zdrowotnych, jest wysoki poziom adrenaliny, emocje, robi się to, co się kocha. Pobolewają mnie plecy, ale fizjoterapeuta bardzo mi pomaga, jestem mu wdzięczna. Chwilowa niedyspozycja pleców pewnie niedługo pójdzie w zapomnienie – uspokaja Kamila Ganszczyk.

źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved