Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Developres wyjedzie na obóz przygotowawczy

Developres wyjedzie na obóz przygotowawczy

fot. archiwum

Rzeszowianki przygotowują się do nowego sezonu Orlen Ligi. Przed drużyną Developresu SkyRes Rzeszów dziesięciodniowy obóz w Tryńczy. - Czeka nas intensywna praca - zapowiada trener drużyny Mariusz Wiktorowicz.

Za rzeszowskim zespołem dwa tygodnie przygotowań do nowego sezonu w Orlen Lidze. Czas ten poświęcony został na rozruch i przygotowanie zespołu pod kątem obozu w Tryńczy. Zawodniczki trenowały na stadionie Resovii, w siłowni CityFit oraz w hali Podpromie. W miniony poniedziałek zespół przebywał w Katowicach na badaniach. – To był bardzo przydatny czas. Dziewczyny mogły się rozruszać, a nowe zawodniczki poznać drużynę. Dodatkowo zrobiliśmy badania w Katowicach, które dały nam dużą wiedzę. W poniedziałek otrzymamy komplet wyników i zawodniczki będą wiedziały, nad czym muszą pracować – tłumaczy trener Developresu, Mariusz Wiktorowicz, który na dziesięciodniowy obóz do Tryńczy zabiera 15-osobową kadrę. Zabraknie Lucyny Borek. Rzeszowska libero przygotowuje się bowiem z kadrą Polski B do kolejnych spotkań w Lidze Europejskiej.

W Tryńczy będziemy mieć do dyspozycji fajny, nowy ośrodek. Wszystko jest na miejscu, całe zaplecze, które jest nam potrzebne, czyli sala, siłownia, restauracja i baza noclegowa. Myślę, że w przyszłości będziemy jeszcze korzystać z tego ośrodka – mówi trener Developresu.

Podczas obozu rzeszowski zespół pracował będzie nad techniką, taktyką, a także siłą. Sztab szkoleniowy zaplanował również spływ kajakowy i ognisko. – Czeka nas intensywna praca, ale integracja drużyny też jest wskazana. W zespole jest kilka nowych zawodniczek, dlatego obóz jest najlepszą możliwością do poznania się. Tak tworzy się kolektyw – nie ukrywa trenera Developresu.Po ciężkiej pracy i powrocie z obozu siatkarki dostaną kilka dni wolnego. We wrześniu i październiku rzeszowski zespół czeka seria meczów sparingowych, zaplanowano cztery turnieje. Pierwszy w Wieliczce, a później w Ostrowcu Świętokrzyskim, Karpaczu i Rzeszowie.

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved