Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Częstochowianka gotowa na II ligę

Częstochowianka gotowa na II ligę

fot. archiwum

Po niezwykle udanym i pełnym sukcesów sezonie 2014/2015 KS Częstochowianka po kilku latach przerwy wraca na drugoligowe parkiety. Zespół z Częstochowy skompletował już skład oraz rozpoczął przygotowania do nowego sezonu.

Mimo awansu po ciężkim i długim sezonie los Częstochowianki dość długo wisiał na włosku. Zespół nie był pewny gry w II lidze ze względów finansowych. Jednak działacze klubu z Częstochowy stanęli na wysokości zadania i zbudowali budżet, który umożliwia start w drugoligowych rozgrywkach. Radości z tego faktu nie kryje trener Paweł Kapica.Bardzo się cieszę, że uda nam się wystartować w II lidze. Zespół wykonał ogromną pracę w zeszłym sezonie, dzięki czemu teraz możemy przygotowywać się do startu rozgrywek, z myślą o grze w II lidze. Jednak oficjalna decyzja o tym, że zagramy w tych rozgrywkach, zapadła dość późno, bo w połowie lipca, ale cieszymy się bardzo, że zarząd zrobił co w jego mocy, abyśmy rywalizowali na drugoligowych parkietach – powiedział.

Skład drużyny na nowy sezon został już praktycznie skompletowany i raczej kolejne transfery nie są już brane pod uwagę. Zespół spod Jasnej Góry będzie się składać z kilku doświadczonych zawodniczek, które wesprą młode wychowanki klubu. Drużyna będzie liczyła około 13-14 zawodniczek. – Trzon zespołu będzie opierał się na siatkarkach, które grę na tym poziomie mają już w swoim siatkarskim CV, natomiast do nich dołączymy młode wychowanki klubu, które w rozgrywkach II ligi będą startować po raz pierwszy w swojej karierze. Liczymy na to, że połączenie doświadczenia z młodością okaże się pozytywną mieszanką wybuchową, która zaprocentuje i zespół będzie grał na odpowiednim poziomie. Cieszy też fakt, że większość zawodniczek, które będą występować w barwach Częstochowianki, to wychowanki tego klubu – w takich słowach na temat swojej drużyny wypowiedział się szkoleniowiec zespołu, Paweł Kapica. Za rozegranie odpowiadać będzie doświadczona rozgrywająca Karolina Olczyk, która poprzedni sezon spędziła w III-ligowym SPS-ie Częstochowa. Na tej pozycji występować będą również młode siatkarki z rocznika ’98 – Aleksandra Stefańska i Julia Fujarska. Odpowiedzialną za zdobywanie punktów dla Częstochowianki dalej będzie doświadczona atakująca – Wiesława Siuda. Na środku siatki występować będą trzy wychowanki klubu: Magdalena Włodarczyk, Martyna Knysak oraz powracająca do zespołu po dwóch latach gry w Silesii Mysłowice – Zuzanna Lipińska. Na pozycji przyjmujących trener Paweł Kapica będzie miał do dyspozycji młode, ale doświadczone już Angelę Mroczek i Dominikę Knysak, wkraczającą w wiek juniorek Klaudię Gawor, powracająca po ciężkiej kontuzji Oliwię Sieradzką oraz Annę Piątek, która podobnie jak rozgrywająca przybyła z SPS-u Politechniki Częstochowa. Na pozycji libero występować będzie Małgorzata Gołda.

KS Częstochowianka po kilku latach wraca na drugoligowe parkiety i nie do końca wie, czego się spodziewać po tych rozgrywkach. – Głównym celem przed nowym sezonem jest spokojne utrzymanie. Nie myślimy o walce o pierwszą czwórkę, jednak zawodniczki są odpowiednio zmotywowane do jak najlepszej gry. Częstochowskie siatkarki będą rywalizowały w grupie 2, gdzie znajduje się 12 zespołów, a większość jest oparta na doświadczonych zawodniczkach – przyznał szkoleniowiec Częstochowianki. Trener Paweł Kapica przekonuje, że więcej na temat sił poszczególnych drużyn będzie można powiedzieć po kilku meczach ligowych. – W naszej grupie będzie grało 12 zespołów, a więc czeka nas na pewno bardzo dużo meczów. Będziemy beniaminkiem w tej grupie i myślę, że w naszym zespole występować będzie najwięcej młodych siatkarek. Jednak więcej na temat sił i gry innych drużyn będzie można powiedzieć po kilku ligowych kolejkach. My zrobimy wszystko, aby prezentować się jak najlepiej i sprawiać wiele radości naszym kibicom – ocenił trener Kapica.Drużyna ze „świętego miasta” przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła 5 sierpnia i ma już zaplanowany cały okres przygotowawczy. – Przygotowania zaczęliśmy 5 sierpnia od treningów na boiskach plażowych, obecnie przebywamy na obozie w Wiśle, który potrwa do 20 sierpnia. Dziewczyny dostaną kilka dni wolnego, a następnie zaczniemy trenować już we własnej hali. Na wrzesień mamy już zaplanowane również turnieje towarzyskie. 12 września wybierzemy się na turniej do Mikołowa, a kilka dni później u siebie w Częstochowie planujemy zrobić taki przedsezonowy turniej, aby zawodniczki mogły wejść w rytm meczowy przed startem rozgrywek – powiedział na temat przygotowań zespołu trener Paweł Kapica.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved