Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Artur Pasiński przenosi się do ligi austriackiej

Artur Pasiński przenosi się do ligi austriackiej

fot. archiwum

Artur Pasiński kończąc wiek juniora, zdecydował się spróbować swoich sił w lidze austriackiej. Jego nowym klubem został SK Posojilnica, szósta drużyna ubiegłego sezonu. - Chciałbym się rozwijać, bo to jest dla mnie najważniejsze - tłumaczy zawodnik.

Artur Pasiński w ostatnim sezonie wraz ze swoim klubem zajął czwarte miejsce w mistrzostwach Polski juniorów. Młody przyjmujący zdecydował, że swoją karierę kontynuować będzie za granicą, a wybór padł na ligę austriacką. – Grałem w „WIFAMIE” Łódź, byłem także zawodnikiem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie trenowałem na co dzień. Teraz skończyłem wiek juniora i dostałem ofertę wyjazdu z Polski. Myślę, że jest to dla mnie bardzo ciekawa propozycja – przyznał 19-letni siatkarz.

Pasiński zagra w szóstej drużynie minionego sezonu ligi austriackiej i jak sam przyznaje, liczy na możliwość dalszej poprawy swoich umiejętności. – Jest to odpowiednik naszej PlusLigi, I liga austriacka. Klub, w którym będę występował to SK Posojilnica. Chciałbym się rozwijać, bo to jest dla mnie najważniejsze. Tego oczekuję, a być może za rok czy za dwa pojawi się okazja, by grać w którymś z klubów PlusLigi – dodał zawodnik, który w zeszłym sezonie otrzymał od Jacka Nawrockiego powołanie do szerokiej kadry juniorów.

Wpływ na decyzję młodego gracza miał również jego ojciec, niegdyś zawodnik, a obecnie trener żeńskiego zespołu Budowlanych Łódź, Jacek Pasiński. – Miałem również oferty z naszej I ligi, rozmawiałem dużo z moim ojcem. Doszedłem do wniosku, że wyjazd za granicę to będzie dla mnie najlepsze rozwiązanie, sprawdzenie się w czymś nowym, innym niż do tej pory. Mogę się dużo więcej nauczyć. Poznam język, inne zwyczaje, kulturę – dostrzegł zalety takiego rozwiązania Artur Pasiński.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved