Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Znane twarze w BBTS-ie – Wika i Dan Lewis zasilili bielski klub

Znane twarze w BBTS-ie – Wika i Dan Lewis zasilili bielski klub

fot. Sabina Bąk

Nie milkną echa roszad w BBTS-ie - wśród kibiców pojawiły się głosy, że postawienie na mniej doświadczonych zawodników to duże ryzyko. Wydaje się, że włodarze zamknęli usta malkontentom - w składzie znaleźli się bowiem Marcin Wika i Daniel Lewis.

To, o czym spekulowano od tygodni, stało się faktem – umowę z klubem ze stolicy Podbeskidzia podpisał znany z polskich parkietów Daniel Lewis. Grający na pozycji libero Kanadyjczyk w swojej karierze dysponuje nie tylko sporym stażem na siatkarskich parkietach, ale także doświadczeniem, które zdobywał na arenie międzynarodowej. Przygodę z profesjonalną odsłoną tej dyscypliny sportu rozpoczął w Lausanne UC, by po roku spróbować gry na francuskich boiskach w Spacer’s de Toulouse oraz Montpellier UC. Ten ruch mu się opłacił, ponieważ w sezonie 2006/2007 zasilił szeregi Skry, w której spędził dwa lata. Z klubem z Bełchatowa udało mu się zdobyć Puchar Polski oraz dwa złote medale krajowych mistrzostw, a także z powodzeniem zakończyć przygodę w Lidze Mistrzów. Następne kroki przywiodły go do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie nie osiadł na dłużej. Okres od roku 2009 do 2013 był dla niego czasem poznawania specyfiki słoweńskiej siatkówki, a z ekipą ACH Volley Bled wywalczył krajowy puchar i czterokrotnie cieszył się z pierwszego miejsca w siatkarskiej ekstraklasie. Powrócił jednak na polskie boiska, by ponownie na rok związać się z kędzierzynianami. Ostatni sezon spędził w Rennes Volley 35. Ponadto na swoim koncie ma jeden złoty (z tego roku) i dwa brązowe medale mistrzostw kontynentu oraz trzecie miejsce w igrzyskach panamerykańskich (2015). Do BBTS-u przyjedzie z tytułem MVP mistrzostw Ameryki Północnej.

Bielski klub postawił także na doświadczonego przyjmującego. Marcin Wika, bo o nim mowa, swoją przygodę ze sportem zaczął w Korabie Puck, by następnie przyjąć barwy Górnika Radlin. Jego kariera nabrała tempa w momencie, gdy w 2003 roku trafił do Jastrzębskiego Węgla, gdzie spędził trzy lata. To właśnie wtedy po raz pierwszy poznał smak złotego medalu krajowych mistrzostw. Okres 2006-2008 należał jednak do gry w barwach częstochowskiego klubu, w którym spisywał się na tyle dobrze, by później przenieść się do coraz mocniejszej Asseco Resovii Rzeszów. Ten dobry okres zwieńczył powrót na Śląsk. Następnie, w latach 2011-2014, wspierał klub z Bydgoszczy, a ostatni sezon spędził w PV Lugano, z którym zdobył mistrzostwo Szwajcarii. Łącznie na swoim koncie ma jeden złoty, trzy srebrne i jeden brązowy medal mistrzostw Polski, pierwsze miejsce rozgrywek Nationalliga A oraz krajowy puchar, wywalczony w 2008 roku. W swojej karierze uzyskał również wyróżnienia indywidualne – był najlepszym serwującym Memoriału Zdzisława Ambroziaka, MVP i najlepszym serwującym Pucharu Polski oraz czołowym przyjmującym Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Dotychczas w przerwie międzysezonowej kontrakty z zespołem prowadzonym przez Krzysztofa Stelmacha podpisali: Bartosz Janeczek, Mateusz Sacharewicz, Łukasz Koziura, Krzysztof Modzelewski, Paweł Gryc oraz Bartłomiej Krulicki. Spekulowało się także o przejściu do BBTS-u Karola Butryna z KPS-u Siedlce, jednak plotki te się nie potwierdziły. Wiadomo natomiast, że klub szuka jeszcze jednego środkowego, którego nazwisko na razie nie jest znane.Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved