Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Orlen Finał MP w Siatkówce Plażowej: Fijałek i Prudel ze złotem

Orlen Finał MP w Siatkówce Plażowej: Fijałek i Prudel ze złotem

fot. FIVB

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zdobyli złoty medal Orlen Finału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej w Krakowie. W decydującym meczu pokonali oni Michała Bryla oraz Kacpra Kujawiaka 2:1. Brąz wywalczyli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Przyjechaliśmy do Krakowa po złoty medal – powiedział Grzegorz Fijałek. Każde inne rozwiązanie byłoby naszą porażką. Rywale zagrali w finale kapitalnie. Wyszli na boisko bez presji. Mogli ryzykować na zagrywce.

W pierwszym secie Brylowi i Kujawiakowi wychodziło dosłownie wszystko. W połowie partii odrobili minimalną stratę. Od stanu 19:19 mieli piłki setowe. Poziom końcówki tego seta mógł zadowolić najwybredniejszych kibiców. Blok dał Brylowi i Kujawiakowi prowadzenie w meczu 1:0.

W dwóch następnych setach wyraźnie lepsi byli Fijałek i Prudel. W połowie tie-breaka prowadzili 8:7 i od tego momentu mieli kapitalny okres gry. Niebawem uzyskali przewagę 12:8 i losy złotego medalu zostały rozstrzygnięte.W pierwszym secie Michał z Kacprem mieli chyba sto procent udanych akcji. Czego nie dotknęli, wszytko im wychodziło. W drugiej partii też mieli okresy dobrej gry. Na szczęście udało się nam wyjść z opresji – dodał Mariusz Prudel.

Jutro złoci medaliści odlecą do Long Beach na turniej Wielkiego Szlema w cyklu World Touru. W ostatnim tygodniu sierpnia zagrają w Olsztynie w takich zawodach. Wyniki w tych turniejach będą ważne ze względu na walkę o awans olimpijski.

Minimum piąte miejsca w Long Beach i Olsztynie dałyby nam spokojną głowę, jeżeli chodzi o grę w igrzyskach w Rio de Janeiro. Trzeba wykrzesać z siebie maksimum sił, żeby tak się stało. Mamy już wstępny plan przygotowań do następnego sezonu – zakończył Mariusz Prudel, który z rąk komisarza czempionatu Sebastiana Michalaka odebrał statuetkę dla najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) Orlen Finału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej w Krakowie.

Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel – Michał Bryl/Kacper Kujawiak 2:1
(23:25, 21:17, 15:9)

Ze względu na burzę i przerwę w zawodach nastąpiły zmiany w programie turnieju. Po spotkaniu finałowym rozpoczął się mecz o brązowy medal. Obrońcy tytułu Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Macieja Rudola i Macieja Kosiaka 2:0.

Piotr Kantor/ Bartosz Łosiak – Maciej Rudol/Maciej Kosiak 2:0
(27:25, 24:22)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved