Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K: Udany rewanż Węgierek w starciu z Greczynkami

LE K: Udany rewanż Węgierek w starciu z Greczynkami

Po sobotniej porażce reprezentantki Węgier zrewanżowały się rywalkom. W spotkaniu kończącym ten weekend zmagań rozgrywek Ligi Europejskiej siatkarki z Węgier pozwoliły Greczynkom ugrać tylko seta, triumfując 3:1.

Podopieczne trenera De Brandta wróciły na zwycięskie tory. Siatkarki z Węgier wyciągając wnioski z sobotniej porażki, przede wszystkim poprawiły skuteczność swoich zagrań w ataku. Jednak tym, co przyniosło oczekiwane rezultaty, była przede wszystkim zagrywka reprezentantek Węgier. Już pierwsze minuty spotkania to mocny start reprezentacji Węgier, mający odzwierciedlenie na tablicy wyników (8:1). Znaczne prowadzenie Węgierek utrzymywało się na dłuższej przestrzeni seta, obok dotychczasowej liderki Renaty Sandor uaktywniła się Rita Liliom. Podczas drugiej regulaminowej przerwy w grze obie ekipy wciąż dzielił kilkupunktowy dystans (16:11). Tej przewagi miejscowe nie pozwoliły sobie już wyrwać, triumfując 25:15.

Podopieczne trenera Kalmazidisa nieco lepiej rozpoczęły drugą partię, spora w tym zasługa duetu Chantava/Giota. Trzypunktowa zaliczka, wypracowana przez Greczynki na etapie pierwszej przerwy technicznej, okazała się niewystarczająca. W szeregi przyjezdnych wróciły bowiem problemy z przyjęciem. Najwięcej problemów sprawiały rywalkom Petra Szeles i Dora Horvath. I tak odrzucając rywalki od siatki, Węgierki odzyskały kontrolę nad przebiegiem zmagań. Miejscowe już podczas drugiej regulaminowej przerwy w grze mogły się pochwalić czteropunktowa zaliczką. Siatkarki z Węgier nie ustrzegły się co prawda błędów własnych, tylko w tej części meczu oddając rywalkom w prezencie 10 oczek. Przy słabnącej efektywności Greczynek nie stanowiło to jednak problemu. Utrzymując kontrolę nad przebiegiem zmagań, gospodynie wygrały 25:17.

Siła ataku Liliom i jej koleżanek nieco spadła w partii trzeciej. Przy podobnym poziomie skuteczności po greckiej stronie siatki utrzymywała się gra na styku (8:7, 16:15). W końcówce seta, kiedy Węgierki odskoczyły nieco rywalkom, wszystko mogło wskazywać na szybsze zakończenie meczu (21:19). Nie był to jednak koniec emocji, rywalkom o swojej obecności na boisku przypomniała Chantava i tak Greczynki doprowadziły do remisu (22:22). Końcówka seta to popis gry przyjezdnych, które nie zmarnowały otrzymanej szansy, triumfując 25:22. Jak się szybko okazało, zryw gości był jedynie chwilowy, odsłona czwarta to powrót Węgierek do dobrej gry. Przy wielu zwrotach akcji kluczowa okazała się dyspozycja gospodyń w polu serwisowym. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowały miejscowe, wygrywając 26:24 i w całym meczu 3:1.

Węgry – Grecja 3:1
(25:15, 25:17, 22:25, 26:24)

Węgry: Sandor (17), Talas (8), Szeles (13), Dobi (5), Liliom (18), Horvath (13), Kotel D. (libero) oraz Bodnar (4), Pallag (3) i Szombathelyi
Grecja: Vasilantonaki (7), Nomikou (4), Lamprousi (5), Chantava (12), Giota (11), Christodoulou (5), Artakianou (libero) oraz Kiosi (2), Merteki (7), Vergidou i Kavvadia