Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Katarzyna Kociołek: Liczyłyśmy tutaj na coś więcej

Katarzyna Kociołek: Liczyłyśmy tutaj na coś więcej

fot. FIVB

Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg po zwycięstwie w ostatnim turnieju cyklu Plaża Open liczyły, że uda im się powalczyć o miejsce na podium na mistrzostwach Polski. Zawody zakończyły jednak w ćwierćfinale. - Liczyłyśmy tutaj na coś więcej - nie ukrywała Kociołek.

Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg po bardzo udanych występach w turniejach cyklu Plaża Open liczyły na dobry wynik i medal także w mistrzostwach Polski w Krakowie. Zakończyły jednak swoje zmagania już w ćwierćfinale, ulegając parze Joanna Wardak/Martyna Wiatr. Te dwójki już niejednokrotnie miały okazję mierzyć się ze sobą w decydujących spotkaniach turniejów Plaża Open. – Szczerze mówiąc, tutaj dziewczyny nas niczym nie zaskoczyły. Znamy się już jak „łyse konie”. Myślę, że zadecydowała po prostu gorsza dyspozycja dnia. My zagrałyśmy słabo, one prawie bezbłędnie. Nasze własne błędy tak naprawdę nas pogrążyły – wyjaśniła Katarzyna Kociołek.

Tym samym reprezentantki Polski zakończyły zmagania w Krakowie na 5. miejscu. Wcześniej w drodze do ćwierćfinału przegrały ze zwyciężczyniami turnieju, Kingą Kołosińską i Moniką Brzostek, przez co musiały przebijać się przez prawą stronę drabinki. – Liczyłyśmy tutaj na coś więcej. Dlatego na pewno taki wynik uznajemy za porażkę. Z drugiej strony nasza drabinka też nie była idealna. Wiedziałyśmy, z kim mierzymy się w poszczególnych meczach. Dlatego przed turniejem powiedziałyśmy sobie, że jeśli zajmiemy 5. miejsce, to nie będzie dla nas jakaś ogromna porażka. Jednak mimo wszystko bilans naszych meczów przeciwko parze Wiatr/Wardak był do tej pory na naszą korzyść, dlatego miałyśmy nadzieję na lepszy rezultat – dodała nieco zawiedziona Kociołek.

Duetu Kociołek/Strąg zabraknie w Olsztynie, bowiem aż dwie polskie pary pojadą do Portugalii bronić złota i srebra młodzieżowych mistrzostw Europy. – Teraz jedziemy na mistrzostwa Europy do lat 22. Mam nadzieję, że ta lekcja pomoże nam w dalszej rywalizacji. Chcemy obronić wicemistrzostwo z zeszłego roku, ale wiemy, że będzie nam bardzo trudno, bo w tym turnieju wystąpi wiele bardzo dobrych par – zakończyła zawodniczka.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved