Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Jurij Mariczew: Mam nadzieję, że przetrwamy na przyjęciu w Japonii

Jurij Mariczew: Mam nadzieję, że przetrwamy na przyjęciu w Japonii

fot. archiwum

Jurij Mariczew, trener żeńskiej reprezentacji Rosji, w oczekiwaniu na Puchar Świata ocenił formę Tatjany Koszelewej i Jewgienii Starcewy, opowiadając o zmianie pokoleniowej w drużynie. - Zmiana następuje boleśnie we wszystkich zespołach - powiedział.

Tatjana Koszelewa i Jewgenija Starcewa nie mogły uczestniczyć w finale Grand Prix z powodu kontuzji. Na ile są przygotowane do turnieju?

Jurij Mariczew: – Póki co wypracowują swoją sportową formę. Mam nadzieję, że uda im się to zrobić również w trakcie trwania turnieju. Zrozumiałe jest to, że z powodu kontuzji straciły dużo czasu i nie wypracowały jeszcze wystarczającej kondycji fizycznej i technicznej. Mają ku temu możliwości.

Czy miał pan nadzieję, że Lubow Sokołowa dołączy do reprezentacji?– Tak, oczywiście miałem nadzieję na to, że ta bardzo doświadczona zawodniczka będzie w stanie nam pomóc. Lubow szczerze odpowiedziała, że w tym momencie nie jest jeszcze gotowa. W przyszłości będzie wspomagać reprezentację, a to z pewnością nie może mnie nie cieszyć. W zespole nie ma dużo doświadczonych zawodniczek, następuje zmiana pokoleniowa, która nie wydaje się być taka łatwa. Jakiś czas temu do naszej drużyny dołączyła Ksenia Ilczenko. Jest to bardzo utalentowana zawodniczka, żeby mogła grać na wysokim poziomie i zostać liderką, potrzebuje jeszcze minimum dwa-trzy lata.

Czy może zostać właśnie taką liderką?

– Tak, może, tylko musi jeszcze dużo pracować, a my powinniśmy jej w tym pomóc. Zmiana pokoleniowa następuje boleśnie we wszystkich drużynach. Dobrze jest, gdy młode rezerwy są w stanie wejść i zastąpić poprzednie zawodniczki, nie jest to jednak zawsze możliwe. Dlatego też praca nad zmianą pokoleniową jest dużo trudniejsza, ale za to bardziej interesująca.

Czy nadal pana głównym problemem jest przyjęcie?

– Tak. Bardzo dużo pracowaliśmy z zawodniczkami nad przyjęciem, z wszystkimi poza Tanią Koszelewą. Ze względu na jej kontuzję nie udało się popracować przez wystarczającą ilość czasu. Mam nadzieję, że wytrzymamy na przyjęciu w Japonii.

– Uważam, że zawodniczki, które uczestniczyły w Grand Prix, zasłużyły na miejsce w składzie. W czasie tego długiego turnieju wszystko może się zmienić i wtedy każdy będzie mógł dostać swoją szansę. Pozwolę również na odpoczynek, ponieważ bardzo ciężko jest grać przez 11 meczów na jednym, wysokim poziomie. Na turniej nie pojedzie Katja Jefimowa. Jest jeszcze młodą, niedoświadczoną zawodniczką, która ma jeszcze czas.

źródło: inf. własna, sports.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved