Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ kadetek: Strefa medalowa nie dla Polek, Turczynki lepsze

MŚ kadetek: Strefa medalowa nie dla Polek, Turczynki lepsze

W ćwierćfinale rywalkami Polek były Turczynki. Podopieczne Andrzeja Pecia zagrały jednak znacznie słabiej niż we wcześniejszym meczu z Peru i nie były w stanie nawiązać walki z przeciwniczkami. Tym samym Polki nie powalczą o medale.

Biało-czerwone słabo rozpoczęły spotkanie, Turczynki szybko odskoczyły na 10:0, dopiero atak Martyny Świrad dał naszej drużynie pierwszy punkt. Turczynki jednak grały znakomicie w każdym elemencie i w pełni dominowały na parkiecie, na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:2. Polki pomagały im w tym także ogromną ilością własnych błędów (21:7). Podopieczne Andrzeja Pecia nie zdobyły w premierowej odsłonie nawet dziesięciu oczek, a zakończył ją atak Tutku Yuzgenc.

W drugim secie biało-czerwone na pierwszej przerwie technicznej przegrywały 5:8, a rozpoczął ją udany atak Natalii Murek. Przy stanie 10:6 dla Turcji trener Peć poprosił o przerwę, ale nic ona nie dała. Polki nadal popełniały sporo błędów, natomiast Turczynki przeważały w każdym elemencie (9:16, 11:20). Po ataku Yasemin Guveli Turczynki objęły prowadzenie w meczu 2:0.

W trzeciej partii obraz gry nie uległ zmianie, na siatce dobrze radziła sobie Guveli, a przy stanie 10:4 dla Turcji Andrzej Peć wykorzystał już oba przysługujące mu czasy (pierwszy wziął przy stanie 1:4). Turczynki jednak w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia (14:9, 16:10). Biało-czerwone robiły, co mogły, ale tego dnia były zespołem po prostu słabszym i kiedy Saliha Sahin zdobyła punkt zagrywką, sędzia zakończył spotkanie. Polki tym samym będą walczyły co najwyżej o miejsce 5., pierwszym rywalem będzie Serbia.

Polska – Turcja 0:3
(9:25, 15:25, 16:25)