Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mróz, Gajgał-Anioł i Werblińska wciąż w barwach Chemika Police

Mróz, Gajgał-Anioł i Werblińska wciąż w barwach Chemika Police

fot. archiwum

Kapitan mistrzyń Polski Anna Werblińska jest jedną z najlepszych przyjmujących w Orlen Lidze. Najbliższy sezon będzie jej trzecim w barwach Chemika Police. Umowy przedłużyły także Katarzyna Gajgał-Anioł i Katarzyna Mróz.

– Bardzo szybko porozumiałam się z klubem, przedłużyłam umowę, dlatego chyba nawet nie miałam innych ofert. Nie brałam pod uwagę zmiany otoczenia, ponieważ w Szczecinie jest mi dobrze. Żyje się wygodnie, polubiłam miasto, a klub dostarcza mi wszystko, czego potrzebuje sportowiec – mówi Werblińska.

Pod koniec czerwca Anna Werblińska zdobyła srebrny medal igrzysk europejskich w Baku. Trener Jacek Nawrocki zadecydował, że przyjmująca nie pojedzie na World Grand Prix, aby odpoczęła. – Wakacji miałam trochę ponad miesiąc, więc złapałam oddech, odpoczęłam. Musiałam jednak pozałatwiać sporo spraw prywatnych, więc nie udało się nigdzie wyjechać. Może za rok? (śmiech) – dodaje.

Od środy (12.08.) kadrowiczki w Szczyrku przygotowują się do mistrzostw Europy. Trener Nawrocki na tę imprezę powołał już najsilniejszy skład. – Na razie treningi są delikatne, wszystko jest robione z głową. Niektóre dziewczyny wracają po wakacjach, inne grały w World Grand Prix, więc nasz poziom przygotowania fizycznego jest różny – trzeba go wyrównać. Pierwszych kilka dni to spokojne wprowadzenie w trening. Obciążenia zwiększą się w przyszłym tygodniu. Wtedy chyba też zaczniemy skakać. Przygotowania do mistrzostw Europy są inne niż te do igrzysk europejskich, ponieważ mamy więcej czasu. Dla nas to lepiej – kończy.W Chemiku zostaje także Katarzyna Mróz. – To będzie mój czwarty sezon w Chemiku Police i jestem bardzo zadowolona, że klub wciąż na mnie stawia. Przyzwyczaiłam się do życia w Szczecinie. W wakacje miałam czas odwiedzić rodzinne miejsca, spędzić trochę czasu z siostrzenicą i z mężem. Odpoczęłam od siatkówki i… od pieczenia ciast. (śmiech) Niebawem wracamy do sportowych obowiązków i zaczynamy walkę o tytuł – zapowiada Katarzyna Mróz. Umowę przedłużyła także Katarzyna Gajgał- Anioł. – Chciałam zostać w Chemiku na kolejny sezon i bardzo cieszę się, że doszliśmy z klubem do porozumienia. Można powiedzieć, że zadomowiłam się w Szczecinie, moje dziecko chodzi tutaj do szkoły i jest zadowolone, mąż ma pracę, więc czego chcieć więcej – mówi. – Jestem wypoczęta, bo wakacje w tym roku miałam wyjątkowo długie. Wystarczyło czasu na tygodniową wycieczkę z rodzinką, potem udało nam się jeszcze wyjechać na weekend. W trakcie wakacji nie zapomniałam o podtrzymywaniu formy. Wolne wolnym, ale ćwiczyłam na siłowni i biegałam, aby powrót do treningu nie był szokiem dla organizmu. Czekam już na spotkanie z dziewczynami. Długo się nie widziałyśmy, więc pewnie nie będziemy mogły się nagadać kończy popularna „Misia”.

Dla siatkarek Chemika okres wakacyjny kończy się 19 sierpnia i zaczynają regularne treningi. Początkowo zespół wyjedzie na krótki obóz integracyjny, a następnie przygotowania będą kontynuowane w Szczecinie.

 

 

 

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved