Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MP: Kołosińska i Brzostek ze złotymi medalami

MP: Kołosińska i Brzostek ze złotymi medalami

fot. FIVB

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska zdobyły w Krakowie złote medale Orlen Finału Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej. W decydującym meczu najlepszy duet kobiecy w naszym kraju pokonał Wardak/Wiatr 2:0. Po brąz sięgnęła para Gruszczyńska/Baran.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska broniły tytułu. W turnieju w Krakowie miały dużą przewagę nad rywalkami. – Ogromnie cieszymy się ze zwycięstwa – powiedziała po finałowym meczu Kołosińska. – Czujemy zmęczenie. Trzeba było włożyć sporo sił w zdobycie złotego medalu – dodała.

Do Krakowa Kołosińska i Brzostek przyjechały w glorii brązowych medalistek mistrzostw Europy. W Klagenfurcie zdobyły pierwszy historyczny medal dla Polski w takim czempionacie. – Cieszymy się, że prezentujemy ostatnio tak dobrą formę – przyznała Kołosińska. – Oczywiście marzymy o starcie w przyszłorocznych igrzyskach. W światowym rankingu aktualnie zajmujemy miejsce premiowane awansem do turnieju olimpijskiego. Jednak musimy pamiętać, że droga do Rio jest jeszcze daleka. Trzeba cały czas dobrze grać, żeby utrzymać wysoką pozycję – zaznaczyła siatkarka.

Kinga Kołosińska podkreśliła, że w Polsce jest kilka młodych utalentowanych kobiecych par. – Są to dziewczyny zdolne i już wiele potrafiące. Wszystko przed nimi – dodała.Jedną z najbardziej utalentowanych polskich duetów są brązowe medalistki z Krakowa – Gruszczyńska i Baran. Mocno przeżyły porażkę w półfinale. – Bardzo chciałyśmy zagrać w finale. Spotkał nas zimny prysznic. Było ciężko zebrać się do walki o brązowy medal. W końcu udało się. W tie-breaku przegrywałyśmy 6:10. Ogromną determinacją odrobiłyśmy straty – mówiła Karolina Baran.

Tytuł MVP Finału Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej zdobyła Monika Brzostek.

Mistrzynie Polski odlecą jutro do USA na kolejny turniej z cyklu World Tour Grand Slam. Złotych medalistów w turnieju mężczyzn poznamy w niedzielę.

Wyniki ostatniego dnia rywalizacji kobiet:

Ćwierćfinały:
Dorota Strąg/Katarzyna Kociołek – Martyna Wardak/Joanna Wiatr 0:2 (19:21, 17:21)
Aleksandra Zdon/Agnieszka Wołoszyn – Aleksandra Baron/Magdalena Szczytowicz 2:0
(21:19, 22:20)

Półfinały:
Jagoda Gruszczyńska/Karolina Baran – Martyna Wardak/Joanna Wiatr 0:2
(19:21, 18:21)
Monika Brzostek/Kinga Kołosińska – Aleksandra Zdon/Agnieszka Wołoszyn 2:0
(21:13, 21:10)

Mecz o 3. miejsce:
Jagoda Gruszczyńska/Karolina Baran – Aleksandra Zdon/Agnieszka Wołoszyn 2:1
(19:21, 21:13, 16:14)

Finał:
Martyna Wardak/Joanna Wiatr – Monika Brzostek/Kinga Kołosińska 0:2 (10:21, 11:21)

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved