Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LE K: Pewna wygrana biało-czerwonych z Gruzją

LE K: Pewna wygrana biało-czerwonych z Gruzją

Reprezentacja Polski udanie rozpoczęła trzecią kolejkę zmagań w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Po dwumeczu z Grecją rywalkami biało-czerwonych są Gruzinki. W pierwszym meczu z tą ekipą podopieczne Wiesława Popika pokonały rywalki bez straty seta.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęły Gruzinki, które już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. Po wznowieniu gry Polki zaczęły jednak odrabiać straty i wkrótce był remis po 9. Gra wyrównała się i na drugim regulaminowym czasie ekipa z Gruzji wygrywała już minimalnie (16:15). Po powrocie na parkiet obraz rywalizacji nie uległ zmianie, wciąż trwała zacięta wymiana ciosów. Taka sytuacja utrzymała się aż do wyniku po 19. Wtedy biało-czerwonym udało się odskoczyć na trzy oczka (22:19). Tej przewagi podopieczne trenera Popika nie oddały już do końca seta, którego wygrały ostatecznie 25:22.

Druga partia od początku należała do polskiej drużyny. Szybko bowiem wyszła ona na prowadzenie 3:1. Gruzinki zdołały jednak tę stratę odrobić i równie szybko był remis 3:3. Gra przez chwilę toczyła się wtedy punkt za punkt, ale na pierwszej przerwie technicznej 8:6 wygrywały biało-czerwone. Po czasie kontynuowały one dobrą grę, powiększając prowadzenie do czterech punktów (13:9). Rywalki jednak nie składały broni i zdołały zniwelować stratę do jednego oczka (13:14). Chwilę potem zaś miały już dwupunktową przewagę (17:15). Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, bowiem po dwóch kolejnych akcjach znów był remis (17:17), a inicjatywę ponownie przejęły Polki (19:17). W końcówce wyraźnie odskoczyły one reprezentantkom Gruzji i wygrały seta 25:19.

W odsłonę numer trzy lepiej weszły Gruzinki. Po początkowej grze na styku przy stanie 3:3 cztery kolejne akcje padły ich łupem i na pierwszej przerwie technicznej Gruzja wygrywała 8:4. Czas zmobilizował jednak biało-czerwone, które po powrocie na boisko zaczęły gonić rywalki. Wkrótce był już remis po 8. Na chwilę odskoczyły wtedy jeszcze siatkarki Gruzji (10:8), ale krok po kroku przewagę zaczęły budować podopieczne trenera Wiesława Popika (14:12, 16:13). W końcówce Gruzinki znów na krótko zbliżyły się do polskiego zespołu (18:19, 19:20), doprowadzając też do wyrównania 20:20, ale był to już ich ostatni zryw. Polki ostatecznie pokonały rywalki 25:22, a w całym meczu 3:0.

Gruzja – Polska 0:3
(22:25, 19:25, 22:25)

Gruzja: Gaprindaszwili (5), Kipszidze (1), Tvauri (8), Sturua (7), Kalandadze (11), Czauczidze (8), Sanadze (libero) oraz Markaraszwili, Czelidze (3), Kakadze i Zadimenczenko
Polska: Gańszczyk (16), Wawrzyniak (5), Twardowska (10), Bociek (11), Bałdyga (4), Moskwa (1), Borek (libero) oraz Różański, Pacak (9) i Bimkiewicz (3)