Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Polacy otwierają turniej zwycięstwem

MŚ kadetów: Polacy otwierają turniej zwycięstwem

W Argentynie wystartowały mistrzostwa świata kadetów. Biało-czerwoni podejmowali w pierwszym meczu Bułgarów. Spotkanie było niezwykle wyrównane, ale 3:1 wygrali podopieczni Sebastiana Pawlika, którzy mogą myśleć już o kolejnym meczu.

Polacy lepiej rozpoczęli spotkanie, szybko objęli prowadzenie (3:1, 6:3). Bułgarzy wykorzystali błędy biało-czerwonych i zmniejszyli straty do jednego oczka (5:6). Polscy kadeci poprawili się i na pierwszej przerwie technicznej mieli trzypunktową przewagę (8:5). Nadwyżka utrzymywała się, co pozwoliło Polakom spokojnie prowadzić swoją grę. Bułgarzy zmniejszali straty, ale nie zdołali ani razu doprowadzić do remisu. W końcówce mocna zagrywka Bartosza Kwolka pozwoliła biało-czerwonym powiększyć przewagę i wygrać 25:18.

Druga partia toczyła się punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej tym razem prowadzili Bułgarzy 8:6, dzięki dobrej zagrywce Iwanowa . Obie drużyny stworzyły widowisko na wysokim poziomie, z niewielką przewagą Bułgarów. Polacy nie mogli wrócić do swojej gry z poprzedniej partii, ich rywale dobrze ustawiali blok i grali skutecznie w kontrataku. Skuteczny blok Szekerdzejewa dał zwycięstwo podopiecznym Dragana Iwanowa 25:23.

Trzecia odsłona zaczęła się podobnie do poprzedniej, Bułgarzy przeważali na boisku i szybko objęli prowadzenie (8:5). Po powrocie na parkiet podopieczni trenera Iwanowa jeszcze powiększyli swoją przewagę (14:9). Przy zagrywce Tomasza Fornala biało-czerwoni zmniejszyli straty do dwóch oczek (15:17). Ważne punkty w ataku zdobywali Jakub Ziobrowski i Kwolek. Przyjmujący reprezentacji Polski popisali się także dobrą zagrywką, podopieczni Sebastiana Pawlika wygrali 25:23.

Czwarta partia ponownie była zacięta, zarówno jedni, jak i drudzy próbowali narzucić swój styl gry. Polakom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Po powrocie na parkiet niewiele się zmieniło, toczyła się wyrównana walka o każdy punkt. Przewaga była po stronie biało-czerwonych. Jakub Kochanowski zakończył seta skutecznym blokiem 25:22. Podopieczni Sebastiana Pawlika nie powtórzyli wyniku z Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, gdzie dwukrotnie pokonali Bułgarów w trzech setach, ale najważniejsze jest zwycięstwo na inaugurację.

Polska – Bułgaria 3:1
(25:18, 23:25, 25:23, 25:22)

Polska: Ziobrowski (27), Fornal (17), Kwolek (13), Woch (8), Kochanowski (6), Droszyński (2), Masłowski (libero)
Bułgaria: Szekerdżijew (12), Grozdanow (10), Parapunow (9), Iwanow I. (8), Ljuczkanow (1), Manczew (1), Dramow (libero) oraz Uzunow (7), Iwanow S. (1) i Kotew