Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MP: Turniej męski rozpoczęty, coraz mniej niewiadomych u pań

MP: Turniej męski rozpoczęty, coraz mniej niewiadomych u pań

fot. archiwum

W piątek zapadły pierwsze rozstrzygnięcia w zmaganiach mężczyzn. Nie zabrakło zaciętych pojedynków, niejednokrotnie konieczny do wyłonienia zwycięzców był tie-break. W turnieju kobiet pozostało już tylko sześć par.

Dziś zmagania rozpoczęli mężczyźni. Rano swoją klasę potwierdzili Daniel Pliński i Marcin Wika, którzy na "dobry początek" na krakowskim piasku pokonali Mateusza Łysikowskiego i Tomasza Wierzbickiego 2:0 (21:16, 21:16). Z kolei niespodziankę sprawili Bartosz Kujawski z Pawłem Kaczorowskim, którzy po tie-breaku w bardzo "nierównym" meczu okazali się lepsi od pary Felisiak/Matusiak (14:21, 21:13, 15:12). Nasza reprezentacyjna dwójka Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz z łatwością rozprawiła się z Piotrem Łukasikiem grającym w parze z medalistą ostatniej Plaży Open – Marcinem Ociepskim 2:0 (21:14, 21:17). Chwilę później kibice zgromadzeni nad zalewem Nowohuckim w Krakowie mogli podziwiać starcie najbardziej utytułowanej polskiej pary plażowej z Danielem Plińskim i Marcinem Wiką. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel musieli pozostawić na boisku sporo sił, by pokonać Plińskiego i Wikę (22:20, 21:19), którzy jednak wywalczyli awans do 1/16 z prawej strony turniejowej drabinki. Również wysoko poprzeczkę postawił Jędrzejowi Brożyniakowi i Bartłomiejowi Dzikowiczowi duet Kujawiak/Manios (21:19, 22:20). Od mocnego akcentu rozpoczęli turniej Dominik Witczak i Łukasz Kaczmarek w swoim pierwszym i zarazem ostatnim meczu dzisiejszego dnia odprawili z kwitkiem parę Mariański/Radzikowski (21:17, 21:14) meldując się w kolejnej rundzie zawodów. Po południu jednym z najciekawiej zapowiadających się pojedynków był mecz Kacpra Kujawiaka i Michała Bryla, naprzeciwko których stanęli Kądzioła i Szałankiewicz. Ci jednak nie pozostawili złudzeń swoim rywalom wygrywając z wyraźną przewagą obie partie (21:14, 21:14). Mało kto mógł spodziewać się, że Pliński i Wika trafią na godnych siebie rywali, walcząc o awans do 1/16 z drabinki szczęśliwych przegranych. Jednak Waldemar Świrydowicz i Andrzej Paszkowski po wysoko przegranej premierowej odsłonie odzyskali pewność siebie i niewiele zabrakło, by cieszyli się z wyeliminowania faworytów tego pojedynku (10:21, 21:19, 13:15). W zawodach pozostali również Piotr Janiak i Jarosław Lech, eliminując parę Łysikowski/Wierzbicki (21:10, 16:21, 16:14).

Pary 1/16 finałów MP mężczyzn:

Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz – Maciej Kałuża/Martin Chiniewicz
Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel – Dominik Witczak/Łukasz Kaczmarek
Adam Parcej/Mateusz Radojewski – Maciej Rudol/Maciej Kosiak
Piotr Kantor/Bartosz Łosiak – Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz
Piotr Łukasik/Marcin Ociepski – Dawid Ogórek/Marcin Szczechowicz
Daniel Pliński/Marcin Wika – Bartosz Mariański/Kamil Radzikowski
Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski – Piotr Janiak/Jarosław Lech
Bartek Malec/Bartłomiej Kiernoz – Kacper Kujawiak/Michał Bryl
U pań w walce o prawo gry w ćwierćfinale oglądaliśmy dwa tie-breaki. Najpierw Joanna Karasiewicz wraz z Małgorzatą Wawrzyńską "o włos" zwyciężyły w pojedynku z Justyną Tylutki i Michaliną Tokarską (18:21, 21:19, 17:15). Podobna sztuka udała się Izabeli Soi i Aleksandrze Theis, które pokonały medalistki MP juniorek – Kingę Legietę i Agnieszkę Adamek (20:22, 21:17, 15:11). – Myślę, że miałyśmy duże szanse, żeby ten mecz wygrać. Dawałyśmy z siebie wszystko – powiedziała po meczu Agnieszka Adamek. Rozczarowania tuż po spotkaniu nie kryła także jej partnerka, Kinga Legieta.Chciałyśmy w tym turnieju pokazać, na co naprawdę nas stać, zagrać na 100% swoich możliwości. Kończymy MP na 9. miejscu, które nas nie zadowala – stwierdziła mistrzyni Polski juniorek. – Jestem zadowolona z całego sezonu, ale wiadomo, że pozostał niedosyt. Myślę, że mogłyśmy tutaj więcej ugrać. Jednak ogólnie uważam, że ten sezon jest dla nas na plus, to była dobra lekcja – przyznała zawodniczka Jokera Świecie. Na co dzień obie siatkarki trenują w łódzkim SMS-ie. – Trenujemy cały rok na piachu, dlatego mamy większe ogranie niż zawodniczki, które schodzą z hali, aczkolwiek musimy się jeszcze wiele nauczyć. Na takich turniejach jak ten liczy się także doświadczenie, którego nam jeszcze brakuje – zgodnie przyznały młode siatkarki plażowe. Przed Kingą Legietą i Agnieszką Adamek występ w turnieju Grand Slam w Olsztynie, zawodniczki walczą też o zyskanie uznania w oczach trenerów reprezentacji młodzieżowych. – Zbliżają się mistrzostwa Europy do lat 20. Na te zawody może pojechać jedna para, jeszcze do końca nie wiemy, kto to będzie. Cały czas walczymy o miejsce na tym turnieju. Mamy szansę zaprezentowania się w Olsztynie, tam zagramy w kwalifikacjach. Będziemy walczyć i na pewno będzie to dla nas niezwykle cenne, by móc zobaczyć siatkówkę plażową na najwyższym poziomie. W turnieju głównym zagrają zaś nasze koleżanki, Agata Trybuła i Martyna Kłoda – wyjaśniła Agnieszka Adamek.

Awans do półfinału bez porażki zapewniły sobie reprezentantki Polski – Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska, a także faworytki do zwycięstwa w całym turnieju – Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Brązowe medalistki mistrzostw Europy pewnie pokonały Dorotę Strąg i Katarzynę Kociołek, które jutro zagrają z Joanną Wiatr i Martyną Wardak o prawo gry w 1/2 mistrzostw Polski. Zwieńczeniem dzisiejszych zmagań kobiet było starcie Magdaleny Szczytowicz i Aleksandry Baron z parą Soja/Theis. Oba zespoły przystępowały do tego meczu już zmęczone, ale to duet Szczytowicz/Baron powalczy z Aleksandrą Zdon i Agnieszką Wołoszyn o wejście do strefy medalowej.

Pary 1/4 finałów MP kobiet:
Dorota Strąg/Katarzyna Kociołek – Asia Wardak/Martyna Wiatr
Aleksandra Zdon/Agnieszka Wołoszyn – Aleksandra Baron/Magdalena Szczytowicz

Półfinalistki:
Monika Brzostek/Kinga Kołosińska
Jagoda Gruszczyńska/Karolina Baran

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved