Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS trenuje już w Siedlcach i szuka rozgrywającego

KPS trenuje już w Siedlcach i szuka rozgrywającego

fot. archiwum

Za siatkarzami KPS-u Siedlce już pierwszy etap przygotowań do zbliżającego się sezonu. Było nim zgrupowanie w Białej Podlaskiej. Obecnie podopieczni Witolda Chwastyniaka trenują już we własnych obiektach, a działacze domykają skład.

Nieco zawirowań było ostatnio ze sztabem trenerskim KPS-u Siedlce. Ostatecznie wiodące funkcje będą pełnili w nim Witold Chwastyniak i Maciej Nowak. Wciąż jednak nie został zamknięty skład zespołu na nowy sezon. Wszystko wskazuje na to, że jednak Piotr Sieńko nie będzie rozgrywającym klubu z Siedlec, który wciąż szuka jego następcy. Za to pewne jest, że znalazło się w nim miejsce dla Damiana Wdowiaka, który miniony sezon spędził w Pekpolu Ostrołęka, oraz młodego środkowego Jastrzębskiego Węgla, Łukasza Wysockiego.

Za KPS-em już pierwszy etap przygotowań, jakim było kilkudniowe zgrupowanie w Białej Podlaskiej. – Na początku skupiliśmy się na siłowni, było sporo pracy wstępnej, by chłopcy dobrze przetrwali trudy sezonu. Ci, którzy sami trochę wcześniej się przygotowywali, mieli łatwiej, a ci, którzy to zlekceważyli, nieco trudniej przechodzili ten pierwszy etap przygotowań – podkreślił Maciej Nowak. Od poniedziałku siedlczanie wrócili już do Siedlec i przez kolejne tygodnie będą trenowali na miejscu. – Mamy wszystkie obiekty do dyspozycji – halę, boiska plażowe, stadion lekkoatletyczny i odnowę, więc nic więcej nam nie potrzeba – dodał drugi szkoleniowiec przedstawiciela I ligi.

Przypomnijmy, że dla Witolda Chwastyniaka prowadzenie KPS-u będzie debiutem w roli pierwszego szkoleniowca zespołu. Wcześniej zbierał już doświadczenie, pełniąc funkcję grającego drugiego trenera. Tak było chociażby w siedleckiej drużynie, kiedy pierwszym szkoleniowcem był… Maciej Nowak. – Teraz Witek zajmie się tylko trenowaniem, a wiadomo, że dzięki temu będzie miał inne spojrzenie na boisko w trakcie meczu. Dostanie swoją szansę w I lidze. Na pewno był świadomy, że w pewnym momencie skończy grać w siatkówkę i rozpocznie pracę trenerską, która rządzi się nieco innymi prawami – zaznaczył Nowak. – Będę wspierał Witka i mu pomagał, aby nasz klub osiągnął jak najlepszy wynik – zakończył drugi szkoleniowiec siedleckiej ekipy.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved