Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wzmocnienia Cuprum Lubin gwarantem sukcesu?

Wzmocnienia Cuprum Lubin gwarantem sukcesu?

fot. Tomasz Szwajkowski / szwajkowski.info

Cuprum Lubin rozpoczął już przygotowania do nowego sezonu. W poprzednich rozgrywkach PlusLigi beniaminek zrobił niemałą niespodziankę, zajmując ostatecznie 7. miejsce. Jak będzie tym razem? Apetyty, nie tylko wśród kibiców, na pewno są duże.

Po sezonie rozpoczęły się kadrowe przetasowania. Rozstanie z Kadziewiczem i Paszyckim to największe osłabienie Cuprum, ale nie jedyne. Karierę zakończył także Holender Jeroen Trommel, do Skry Bełchatów przeniósł się Marcel Gromadowski, a z Ivana Borovnjaka, Pawła Siezieniewskiego i Łukasza Łapszyńskiego klub zrezygnował.

Lista siatkarzy, którzy przyszli do klubu, jest jednak znacznie bardziej okazała. Hitami transferowymi są dwaj środkowi: aktualny mistrz świata i najlepszy blokujący tej imprezy – Marcin Możdżonek i Niemiec Marcus Boehme. Oprócz nich do zespołu dołączyli Mateusz Malinowski, Wojciech Włodarczyk, Dawid Gunia, Łukasz Kaczmarek i dwaj Estończycy – Keith Pupart i Robert Taht. – Zwłaszcza ten ostatni siatkarz może być kolejnym objawieniem ligi. Życzę tego jemu i całemu klubowi – mówi prezes Biernat.

Większość umów Cuprum podpisuje teraz na dwa lata. Na tyle została też parafowana nowa umowa z trenerem Cretu. – To jest przede wszystkim strategia mająca na celu stabilizację w klubie, a nie spóźniona reakcja po odejściu Dimy Paszyckiego – zapewnia Dariusz Biernat.Cele na nowy sezon są w Lubinie dokładnie takie same jak przed rokiem. – Przede wszystkim chcemy grać dobrą, atrakcyjną siatkówkę, którą przyciągniemy do naszej hali szerokie rzesze kibiców – zapewnia prezes. – Jeśli taka nasza postawa zbiegnie się ze skuteczną walką o czołową czwórkę ligi, to oczywiście znakomicie – analizuje Biernat.

A jak ubiegłoroczne osiągnięcia przełożyły się na budżet klubu? – Niestety, sponsorzy nie walą do nas drzwiami i oknami. Mamy nieco lepszy niż przed rokiem budżet do dyspozycji, ale to nie są wielkie różnice – kończy prezes Cuprum Lubin.

Autor: Grzegorz Szczepaniak – więcej w serwisie wroclaw.sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved