Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Dąbrowie Górniczej i Bielsku-Białej wznowiono treningi

W Dąbrowie Górniczej i Bielsku-Białej wznowiono treningi

fot. archiwum

Zespoły Orlen Ligi powoli przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Do pracy po kilku miesiącach przerwy wrócił Tauron MKS Dąbrowa Górnicza oraz Aluprof BKS Bielsko-Biała. W pełnych składach drużyny będą jednak trenować dopiero pod koniec sierpnia.

Tylko osiem zawodniczek Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu. Pozostałe siatkarki wznowią zajęcia 24 sierpnia. Zajęcia odbywają się w Centrum Formy w Dąbrowie Górniczej. Treningi prowadzą Magdalena Śliwa (drugi trener) i Łukasz Zarębkiewicz (trener przygotowania motorycznego). Biorą w nich udział: Katarzyna Urban, Joanna Staniucha-Szczurek, Karolina Różycka, Izabela Bałucka, Eleonora Dziękiewicz, Krystyna Strasz, Nadia Wydmańska i Kinga Drabek. Jest też Tamara Kaliszuk, która przechodzi rehabilitację po operacji więzadeł krzyżowych.

Trener Juan Manuel Serramalera i pozostałe zawodniczki – Micha Hancock, Deja McClendon, Rebecca Perry, Kamila Ganszczyk i Natalia Piekarczyk dołączą do zespołu 24 sierpnia. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza weźmie udział w meczach i turniejach towarzyskich w Krzeszowicach, Krośnie i Szamotułach. Drużynę czekają też wyjazdy do Wrocławia i Szczecinka.

Potwierdzone mecze i turnieje towarzyskie dąbrowskiej drużyny:
19 września: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Muszynianka (I Festiwal Piłki Siatkowej im. Jana Załuskiego, Krzeszowice)
22-24 września: Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna (Polski Cukier Muszynianka, Impel Wrocław)
9-11 października: Turniej SGB Samsung Supercup 2015 w Szamotułach (Impel Wrocław, Dresdner SC, VG AGEL Prostejov)Zawodniczki BKS-u przygotowania do sezonu rozpoczęły od spotkania z prezesem Bialskiego Klubu Sportowego SA Ryszardem Bortliczką i prezesem BKS-u Stali Piotrem Filką. Drużynie został przedstawiony nowy trener Emanuele Sbano, II trener Bartłomiej Piekarczyk oraz trener przygotowania fizycznego Federica Camerlo. Z nowych twarzy na zajęciach obecne były: Emilia Mucha, Nikola Radosova i Aleksandra Pasznik. Oprócz nich na treningu pojawiły się też pozostałe zawodniczki BKS-u Aluprofu: Helena Horka, Mariola Wojtowicz, Małgorzata Lis, Natalia Bamber-Laskowska, Natalia Strózik, Koleta Łyszkiewicz i Aleksandra Trojan. W późniejszym terminie do drużyny dołączą Kornelia Moskwa i Yael Castaglione, które przebywają na zgrupowaniach reprezentacji Polski i Argentyny.

 

 

źródło: bks.bielsko.pl, mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved