Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Poskrobko: Wszystko przyjdzie w swoim czasie

Piotr Poskrobko: Wszystko przyjdzie w swoim czasie

fot. archiwum

Po kilku sezonach przerwy do drużyny akademików wrócił drugi szkoleniowiec, Piotr Poskrobko. - Pierwsze sparingi i wyjazdy na turnieje zaczniemy pod koniec września - informuje nowy asystent trenera Andrei Gardiniego.

Za drużyną pierwsze treningi w hali. Widać było, że nie narzucaliście dużych obciążeń zawodnikom.

Piotr Poskrobko:To są wstępne zajęcia. Pierwszy tydzień będzie wprowadzający. W początkowej fazie nie będzie ćwiczeń, które wymuszają skoki. Jednak będzie duża intensywność. Można powiedzieć, że to będzie łagodne wejście w treningi. Wszystko przyjdzie w swoim czasie.

Zaczynacie dość wcześnie, gdyż na początku sierpnia. Jaki macie plan dla zawodników podczas okresu przygotowawczego do sezonu?Trudno powiedzieć, jaka jest lepsza droga przygotowań – krótsza czy dłuższa. Na pewno krótszy okres mają zespoły, które mają bardzo doświadczonych graczy. W większości grają oni w swoich reprezentacjach. W związku z tym nie potrzebują tak długiego okresu przygotowawczego. My natomiast nie mamy pełnego składu, sporo młodych zawodników, więc ten okres jest dłuższy niż w przypadku pozostałych zespołów. Jednak część drużyn również zaczyna przygotowania tak, jak my.

Jak bardzo będzie wam doskwierać brak zawodników, którzy trenują obecnie z reprezentacjami?

Może być taka sytuacja, że ci zawodnicy, których teraz nie ma z nami, mogą być mniej zgrani na początku sezonu. Mam na myśli pierwsze dwa spotkania nowego sezonu. Chciałbym, aby tak się nie stało, jednak jest taka możliwość. Na pewno lepiej by było, gdybyśmy się przygotowali razem. Przygotowania mamy dosyć długie i może to będzie wystarczające dla tych zawodników, których nie ma z nami w tej chwili. Pierwsze sparingi i wyjazdy na turnieje zaczniemy pod koniec września. Ten czas podstawowego grania może im wystarczyć.

Autor: Mateusz Lewandowski, więcej w sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved