Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Pierwsze decyzje Giulianiego – szeroka kadra na mistrzostwa Europy

Pierwsze decyzje Giulianiego – szeroka kadra na mistrzostwa Europy

fot. archiwum

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Słowacji, Alberto Giuliani, ogłosił szeroki skład reprezentacji naszych południowych sąsiadów na październikowe mistrzostwa Starego Kontynentu. W 25-osobowym składzie nie obyło się bez niespodzianek, są też powroty.

W kadrze powołanej przez Alberto Giulianiego zabrakło zawodników w ostatnich latach mających niemal pewną pozycję w reprezentacji Słowacji. Z szerokiego składu wypadli: będący zmiennikiem Michala Masnego – Branislav Skladaný, doświadczeni środkowi Michal Červeň i Peter Kašper oraz przyjmujący – Andrej Patúc. W zespole zabraknie również dwóch wyjątkowo doświadczonych zawodników, przez lata będących sporym wzmocnieniem reprezentacji Słowacji – Martina Nemca i Tomáša Kmeťa. Obaj zawodnicy otrzymali co prawda powołania, jednak z powodów osobistych musieli zrezygnować.

W tym przypadku nie obyło się bez zmian w porównaniu z zespołem, który walczył podczas zeszłorocznych kwalifikacji do mistrzostw Europy czy chociażby tegorocznej Ligi Światowej. Do pierwszej reprezentacji wraca znany z plusligowych parkietów, były rozgrywający AZS-u Olsztyn – Juraj Zaťko. W szerokiej kadrze znalazło się miejsce również dla byłego zawodnika Czarnych Radom, w ostatnim czasie zmagającego się z urazem i wracającego do gry środkowego Jozefa Piovarčiego.

17 sierpnia w Púchovie reprezentacja Słowacji rozpocznie przygotowania do mistrzostw Europy, gdzie w fazie grupowej w Busto Arsizio Słowacy zmierzą się z Rosją, Serbią i Finlandią. W dalszym etapie przygotowań nasi południowi sąsiedzi rozegrają serię meczów sparingowych. Podopieczni Alberto Giulianiego zmierzą się kolejno z Czechami (4-5 września w Czechach), Bułgarami (27-29 września), ostatnim testem reprezentacji Słowacji będzie sparing z biało-czerwonymi, zaplanowany na 6 października (rozgrywany w Bratysławie).Szeroki skład reprezentacji Słowacji na ME:

Rozgrywający:
Michal Masný
Juraj Zaťko
Filip Palgut 
Daniel Končál

Przyjmujący:
Martin Sopko st. 
Matej Paták
František Ogurčák 
Štefan Chrtiansky ml. 
Tomáš Kriško
Marcel Lux
Peter Janušek 
Tomáš Halanda

Środkowi:
Emanuel Kohút 
Šimon Krajčovič 
Peter Ondrovič
Radoslav Prešinský 
Jozef Piovarči

Atakujący:
Miloš Horník 
Peter Michalovič 
Ľuboš Kostoláni 
Milan Bencz

Libero:
Matej Kubš
Ľuboš Nemec 
Martin Vydarený 
Marián Vitko

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved