Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki: Cieszę się, że mogę tutaj być

Paweł Woicki: Cieszę się, że mogę tutaj być

fot. Cezary Makarewicz

Olsztynianie rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu PlusLigi. Na pierwszym treningu został wybrany nowy kapitan olsztyńskich akademików. Został nim rozgrywający, Paweł Woicki. - Zostałem zaskoczony - przyznał sam zawodnik.

32-letni rozgrywający przez ostatnie dwa lata był zawodnikiem klubu z Bydgoszczy. Od nadchodzącego sezonu będzie reprezentował barwy zespołu z Olsztyna. W ekipie z Warmii i Mazur zaszło sporo zmian. Do drużyny dołączyło siedmiu nowych graczy. – Projekt drużyny, jaki się tutaj tworzy. Coś nowego. Widać, że trener Andrea Gardini ma na to pomysł, mi ten pomysł się podoba i chciałem brać w nim udział. Cieszę się, że mogę tutaj być – umotywował wybór swojego nowego klubu Paweł Woicki.

Już na pierwszym treningu Woicki jednogłośnie został wybrany przez zawodników na nowego kapitana AZS-u. – Zostałem zaskoczony, ale z jednej strony to rozumiem, bo jestem zdecydowanie najstarszym zawodnikiem w tej ekipie. Dla mnie jest to również pewnego rodzaju nowość – przyznał nowy rozgrywający olsztyńskiej drużyny. Sam zawodnik jest znany z tego, że preferuje różny styl gry. – Myślę, że potrafię się dostosować do każdego stylu. Najważniejsze jest to, aby wszyscy chcieli za wszelką cenę wygrywać. Jak? Nie ma to moim zdaniem większego znaczenia. Trener na pewno będzie miał na to pomysł, a my będziemy musieli to zrealizować – stwierdził Woicki.

Z pewnością celem zespołu z Olsztyna jest zajęcie lepszego miejsca niż w poprzednim sezonie. – To będzie się budowało z każdym dniem – to czego od siebie oczekujemy i to co będziemy chcieli osiągnąć. Najważniejsze jest to, aby jak najdłużej wytrwać w zdrowiu i żeby było jak najmniej poważnych kontuzji. A o celach będziemy mogli sobie spokojnie porozmawiać później – zakończył zawodnik. 

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved