Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-23: Nie ma mocnych na Brazylię

MŚ U-23: Nie ma mocnych na Brazylię

Kolejny szybki mecz w mistrzostwach świata do lat 23 siatkarek zanotowały reprezentantki Brazylii, które w godzinę rozprawiły się z Egiptem. Pewne wygrane odniosły także drużyny z Bułgarii i Dominikany. Dziś jeszcze dwa spotkania.

Jako pierwsze do walki w czwartek wyszły Bułgarki i siatkarki z Kolumbii, praktycznie cały mecz toczył się pod delikatne dyktando drużyny europejskiej, która skutecznie grała w bloku i zagrywce. Rywalki momentami podrywały się do walki i skutecznie atakowały, ale popełniły w całym meczu więcej błędów i nie potrafiły wykorzystać swojej szansy w trzecim secie. Kolumbijki miały okazję przedłużenia spotkania, ale chłodne głowy Bułgarek im na to nie pozwoliły. Mecz zakończył się długą walką na przewagi.

W kolejnym spotkaniu skuteczne Olemar i Gomez pozwoliły Peruwiankom objąć prowadzenie 1:0. Później było już gorzej. Reprezentantki Tajlandii doszły do głosu, zaczęły podbijać wiele piłek, utrzymywały też dobrą skuteczność w kontrze, co pozwoliło im wygrać w dwóch kolejnych setach. Peruwianki zerwały się w czwartej odsłonie, zaczęły blokować, a wpływ na to miała ich skuteczna zagrywka. Na nic się to jednak zdało, bowiem przez własne błędy musiały oddać wygraną w secie i w całym meczu rywalkom.

Spotkanie bez historii – tak można określić starcie młodych Brazylijek z Egiptem. Drużyna egipska zdobyła w tym spotkaniu zaledwie 18 punktów po własnych akcjach. Canarinhos przeważały we wszystkich elementach, a szkoleniowiec brazylijskiej ekipy stworzył sobie pole doświadczalne, dając pograć w większym stopniu swoim rezerwowym.

Równie jednostronny przebieg miało spotkanie pomiędzy Dominikaną i Kubą. Prowadzone przez Brayelin Elizabeth Martinez siatkarki z Dominikany narzucały warunki gry i od początku pierwszej partii miały kilkupunktową przewagę. Dzięki skutecznej grze w ataku Gaili Gonzalez zawodniczki z Dominikany na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:10. W końcówce partii z bardzo dobrej strony pokazały się natomiast blokujące, dzięki czemu ich drużyna pokonała Kubanki 25:19. Podłamane porażką młode zawodniczki z Kuby nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom. Podopieczne trenera Wagnera Pacheco dominowały we wszystkich elementach. Ich przewagę w tym meczu widać było szczególnie w bloku (13 do 3) oraz zagrywce (8:1). Nie dziwi zatem ich wysoka wygrana – w drugiej partii do 13, a w trzeciej do 9!

Z konfrontacji dwóch azjatyckich zespołów górą wyszły Chinki, choć początek spotkania na to nie wskazywał. Pierwsza partia po zaciętej końcówce padła bowiem łupem Japonek i zanosiło się na to, że to one będą dyktowały warunki gry. Jednak w dwóch kolejnych partiach inicjatywę na boisku przejęły ich rywalki. Mimo że gorzej radziły sobie w ataku, to zdecydowanie lepiej prezentowały się w bloku oraz popełniały znacznie mniej błędów od zawodniczek z Kraju Kwitnącej Wiśni, co zaowocowało prowadzeniem w meczu 2:1. W czwartej partii Japonki zerwały się do walki. Prowadziły jeszcze 22:20 i tie-break wisiał w powietrzu, ale skuteczny zryw Chinek pozwolił im odnieść zwycięstwo w czterech setach.

Potyczkę dwóch zespołów z Europy od mocnego uderzenia rozpoczęły Turczynki, które rozgromiły Włoszki w premierowej odsłonie. Jednak najwyraźniej zwycięstwo przyszło im zbyt łatwo, gdyż w kolejnej części meczu popełniały sporo błędów, pozwalając dojść do głosu zawodniczkom z Italii. W efekcie po dwóch setach na świetlnej tablicy widniał remis. W trzeciej odsłonie ponownie do pracy wzięły się siatkarki znad Bosforu, które w dużej mierze dzięki trudnej zagrywce całkowicie zdominowały tę część meczu. Najbardziej zacięta była czwarta odsłona, w której do stanu 20:20 toczyła się walka cios za cios. Ale w końcówce jako pierwsze pękły przedstawicielki Włoch, a udane zbicia Turczynek poprowadziły je do końcowego zwycięstwa.

Bułgaria – Kolumbia 3:0
(25:22, 25:17, 30:28)

Peru – Tajlandia 1:3
(25:21, 17:25, 22:25, 21:25)

Brazylia – Egipt 3:0
(25:6, 25:15, 25:11)

Dominikana – Kuba 3:0
(25:19, 25:13, 25:9)