Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MP: Zwycięstwa faworytek pierwszego dnia turnieju

MP: Zwycięstwa faworytek pierwszego dnia turnieju

fot. archiwum

Pierwszy dzień mistrzostw Polski w siatkówce plażowej upłynął pod znakiem rywalizacji pań, które rozegrały mecze I i II rundy turnieju. W Krakowie obyło się bez niespodzianek, faworytki pokazały, że są w dobrej formie, wygrywając swoje spotkania.

Swoje pierwsze mecze mistrzostw Polski zwycięsko zakończyły nasze eksportowe pary. Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska pokonały Aleksandrę Stępień i Marię Włoch 2:0 (21:19, 21:16), zaś jeszcze szybciej ze swoimi młodymi przeciwniczkami, Pauliną Stasiak występującą w parze z Martą Pietroczuk, rozprawiły się brązowe medalistki ostatnich mistrzostw Europy (21:11, 21:6). Nieco więcej problemów z pokonaniem duetu Tokarska/Tylutki miały zwyciężczynie ostatniego turnieju Plaży Open, Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg, ale również one zameldowały się w II rundzie (22:20, 21:18).

Jednym z najciekawszych starć kolejnej fazy turnieju był pojedynek pary Baran/Gruszczyńska z Martyną Wardak i Joanną Wiatr. Po zaciętej walce i emocjonującym tie-breaku to Karolina i Jagoda przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, pokonując bardziej doświadczone rywalki 2:1 (17:21, 21:17, 15:13). Wyrównany przebieg miał również mecz Joanny Karasiewicz i Małgorzaty Wawrzyńskiej z Aleksandrą Zdon i Agnieszką Wołoszyn. Dzięki opanowaniu i zimnej krwi to te ostatnie awansowały bezpośrednio do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Z kolei Kinga Kołosińska wraz z Moniką Brzostek pozostawiły w pokonanym polu Magdalenę Szczytowicz i Aleksandrę Baron, ale rywalki postawiły im dość wysoko poprzeczkę, szczególnie w pierwszym secie (21:19, 21:17). Z awansu do ćwierćfinału cieszyły się również Kociołek i Strąg, które nie dały żadnych szans Izabeli Soi i Aleksandrze Theis (21:16, 21:13).

Rozegrano również cztery spotkania prawej strony turniejowej drabinki. Tutaj każda porażka oznaczała już pożegnanie się z turniejem, więc stawka była bardzo wysoka. Dwójka Michalina Tokarska/Justyna Tylutki zmierzyła się z zawodniczkami, które niespodziewanie stanęły na drugim stopniu podium w Gdańsku. Karolina Kirszenstein i Aleksandra Chyła po raz kolejny pokazały, że potrafią walczyć i dobrze radzą sobie z grą pod presją, ale było to za mało, by pokonać rywalki (21:16, 18:21, 15:13). Drugim pojedynkiem, który dostarczył dużo emocji, był mecz Agnieszki Adamek i Kingi Legiety z dwójką Płodowska/Radkowiak-Kiedacz. Górą były uczennice łódzkiego SMS-u (21:15, 18:21, 15:11). Jutro swoje zmagania rozpoczną panowie, a panie rywalizować będą o awans do półfinału mistrzostw Polski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved