Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bułgarzy zaczynają przygotowania bez Walentina Bratojewa

Bułgarzy zaczynają przygotowania bez Walentina Bratojewa

fot. archiwum

W najbliższą sobotę reprezentacja Bułgarii spotka się w Sofii i rozpocznie przygotowania do październikowych mistrzostw Europy. Niezbyt pozytywną wiadomością dla Plamena Konstantinowa jest na pewno zakończenie reprezentacyjnej kariery przez Walentina Bratojewa.

W sobotę 15 sierpnia zespół spotka się w Sofii. – W początkowym etapie skupimy się przede wszystkim na przygotowaniu fizycznym – zapowiedział trener Plamen Konstantinow. Następnie zespół przeniesie się do Belmeken, gdzie będzie przebywał w dniach 22.08-11.09, a trzy dni później przeniesie się do Pravets. Następnie planowany jest powrót do Sofii, gdzie już rozegrane zostaną spotkania towarzyskie m.in. ze Słowacją, Słowenią i Serbią. Były plany test-meczów z Rosją, ale ostatecznie Sborna odmówiła.

Finały mistrzostw Europy odbędą się w dniach 9-18 października. Bułgaria zagra w Sofii w grupie A z Niemcami, Czechami i Holandią. Podczas tego turnieju Plamen Konstantinow i jego podopieczni będą musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Cwetana Sokołowa, fiaskiem zakończyły się także rozmowy z Matejem Kazijskim. Dodatkowo decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej ogłosił przyjmujący Walentin Bratojew. Zaskakujące jest to o tyle, że siatkarz ma dopiero niespełna 28 lat. Jest to m.in. medalista mistrzostw Europy i igrzysk europejskich z Baku. –Oficjalnie mogę powiedzieć, że zadecydowałem zakończyć swoją przygodę z reprezentacją Bułgarii. Życzę powodzenia wszystkim zawodnikom oraz pracownikom. Teraz muszę odpocząć i poświęcić czas rodzinie. Dziękuję wszystkim kibicom i ludziom, którzy mnie wspierali – powiedział Bratojew. Do składu wraca zaś atakujący Bojan Jordanow, brązowy medalista mistrzostw świata z 2006 roku.

18-osobowy skład reprezentacji Bułgarii mężczyzn na mistrzostwa Europy 2015:Rozgrywający:
Andrej Żekow
Georgi Bratojew 
Lubomir Agoncew

Przyjmujący:
Nikołaj Penczew
Todor Skrimow 
Todor Aleksiew
Stanisław Petkow 
Mirosław Gradinarow

Atakujący:
Władimir Nikołow
Bojan Jordanow 
Nikołaj Uczikow

Środkowi:
Wiktor Josifow 
Nikołaj Nikołow 
Teodor Todorow 
Swietosław Gocew

Libero:
Teodor Salparow
Martin Bożyłow
Władysław Iwanow

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved