Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Nikołaj Pawłow zamienia rosyjską Superligę na Serie A

Nikołaj Pawłow zamienia rosyjską Superligę na Serie A

fot. CEV

Sporym wzmocnieniem mogą pochwalić się włodarze Top Volley Latina. Klub potwierdził transfer wielokrotnego reprezentanta Rosji, dotychczas związanego z klubami rosyjskiej Superligi - Nikołaja Pawłowa. Zawodnik podpisał roczny kontrakt.

Kiedy podczas zebrania w Bolonii włodarze klubu z Latiny wspominali o zakończeniu działań na rynku transferowym, wydawać się mogło że klub rzeczywiście niczym już nie zaskoczy. Nie był to jednak koniec, Top Volley Latina może pochwalić się prawdziwym hitem transferowym. Pozyskano bowiem wielokrotnego reprezentanta Rosji, zwycięzcę Ligi Światowej z 2013 roku, mistrza Europy, srebrnego medalistę Pucharu Świata – Nikołaja Pawłowa. Obok trofeów zdobywanych z reprezentacją zawodnik może się pochwalić takimi wyróżnieniami indywidualnymi jak tytuł MVP Ligi Światowej (2013 r.) czy dla najlepszego zawodnika rosyjskiej Superligi (2014 r.).

Urodzony na Ukrainie Nikołaj Pawłow swoją zawodową karierę rozpoczynał w Yurakademii Charków, gdzie spędził kolejnych pięć sezonów, następnie przenosząc się do Moskwy (2005/2006). Po roku gry w stolicy Rosji Pawłow podpisał kontrakt z Lokomotiwem Nowosybirsk. W Nowosybirsku zawodnik rozegrał pięć sezonów, dwukrotnie sięgając po Puchar Rosji. To właśnie grając w barwach Lokomotiwu, Pawłow otrzymał rosyjskie obywatelstwo. W 2011 roku zawodnik wrócił do Moskwy, tym razem podpisując kontrakt z Dynamem Moskwa, razem ze swoim klubem sięgając po triumf w Pucharze CEV. Ostatnie trzy sezony Nikołaj Pawłow rozegrał w Guberni Niżnyj Nowogród. Gra w Latinie będzie więc pierwszym kontaktem zawodnika z ligą włoską.

Przedstawiciele klubu nie kryli satysfakcji z pozyskania Nikołaja Pawłowa. – Kiedy poproszono mnie o ściągnięcie Nikołaja Pawłowa, w pierwszej kolejności pomyślałem, że to żart. Nie spodziewaliśmy się, że jesteśmy w stanie osiągnąć porozumienie z tak silnym zawodnikiem. To nagroda za nasze wszystkie wysiłki – przyznał dyrektor sportowy klubu, Candido Grande.źródło: inf. własna, top-volley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved