Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębianie rozpoczęli przygotowania do sezonu

Jastrzębianie rozpoczęli przygotowania do sezonu

fot. archiwum

W poniedziałek zespół Jastrzębskiego Węgla rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Zawodnicy rano przeszli badanie krwi, a na popołudnie trener Mark Lebedew zaplanował pierwsze zajęcia. Obecnie jastrzębianie nie są jeszcze w komplecie.

Obecnie drużyna trenuje w następującym składzie: Maciej Muzaj (atakujący), Radosław Gil (rozgrywający), Piotr Hain (środkowy), Damian Boruch (środkowy), Wojciech Sobala (środkowy), Konrad Formela (przyjmujący), Adrian Mihułka (libero). Do treningów zostali włączeni ponadto zawodnicy z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla: Mariusz Magnuszewski (rozgrywający), Damian Śliż (środkowy) oraz Mikołaj Szewczyk (przyjmujący).

Za tydzień do drużyny dołączy przyjmujący Alexander Shafranovich, który wraz z kadrą Izraela brał udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej. W zgrupowaniu kadry Polski juniorów uczestniczy libero Jakub Popiwczak. Zespół ten przygotowuje się do MŚ, które odbędą się w dniach 11-21 września w Meksyku. Najpóźniej do Pomarańczowych dołączy Michal Masny, który z reprezentacją narodową Słowacji przygotowuje się do ME (9-18 października we Włoszech oraz Bułgarii).

Jeśli chodzi o nowo zakontraktowanych Kanadyjczyków, to w przypadku Toontje van Lankvelta sprawa ma się podobnie jak z Masnym. Przyjmujący przebywa na zgrupowaniu kadry i jako podstawowy jej zawodnik pewnie dotrze do klubu dopiero po Pucharze Świata (8-23 września) oraz turnieju Konfederacji Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów (3-11 października). Jason de Rocco również jest zaangażowany w obowiązki reprezentacyjne, ale w jego przypadku przyjazd do Jastrzębia-Zdroju może nastąpić wcześniej, prawdopodobnie nawet we wrześniu. W dalszym ciągu trwają poszukiwania drugiego atakującego do zespołu.– Rozpoczynamy przygotowania bardzo spokojnie. Na początku będzie sporo „małej gry”, zupełnie na luzie. Przez pierwszy tydzień nawet nie będziemy skakać. Z czasem powoli będziemy się rozkręcać – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

 

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved