Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gwiazda polskiej siatkówki powiedziała „pas”. Glinka kończy karierę

Gwiazda polskiej siatkówki powiedziała „pas”. Glinka kończy karierę

fot. Arkadiusz Buczyński

Najlepsza siatkarka Polski wszech czasów - Małgorzata Glinka-Mogentale zdecydowała. Zawodniczka kończy karierę i nie zagra w kolejnym sezonie w drużynie mistrzyń Polski z Polic. W ciągu tygodnia Chemik poinformuje, kto ją zastąpi.

Małgorzata Glinka-Mogentale nie podpisze kolejnej umowy z Chemikiem Police. Nie zamierza też grać w innym klubie. Czy będzie w inny sposób współpracowała z Chemikiem, tego jeszcze nie wiadomo. Zarówno zawodniczka, jak i prezes polickiego klubu Joanna Żurowska potwierdziły informację, że nie został podpisany nowy kontrakt, a rozmowy na temat dalszej gry Glinki w Policach zostały zakończone.

Nie będę już grała w Chemiku – przyznaje najlepsza polska siatkarka w historii tej dyscypliny. Glinka nie ukrywała dwa lata temu, że związała się z Chemikiem, by dodać do kolekcji brakujący jej tytuł mistrza Polski. Udało jej się to dwukrotnie w latach 2014 i 2015.

Wyjeżdżając w wieku 19 lat z Polski, miała na koncie jedynie medale srebrne. W 2014 r. dała się skusić powracającemu do ekstraklasy Chemikowi na grę w Polsce. Podpisała roczną umowę, by zdobyć tytuł mistrzyni kraju. Udało się. Przed rokiem kilka tygodni trwały rozmowy Chemika z siatkarką w sprawie kolejnego rocznego kontraktu. Glinka-Mogentale miała pomóc mistrzyniom Polski w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Strony podpisały kolejny roczny kontrakt, a Chemik wygrał fazę grupową Ligi Mistrzyń i w Final Four, którego był organizatorem, zajął czwarte miejsce.Po zakończeniu rozgrywek policki zespół został mocno przemeblowany. Na pozycję przyjmującej, na której grała Glinka-Mogentale, sprowadzono m.in. Czeszkę Helenę Havelkovą z włoskiego Yamamay Busto Arsizo.

Decyzja o rozstaniu z Małgosią sprawia, że musimy uzupełnić jednak lukę na tej pozycji. O tym, kim będzie nowa zawodniczka, poinformujemy do 19 sierpnia – zapowiada Joanna Żurowska, prezes klubu.

Autorzy: Jakub Lisowski, Mariusz Rabenda; więcej w sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved