Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grzegorz Surma obrał belgijski kierunek

Grzegorz Surma obrał belgijski kierunek

fot. archiwum

Coraz większa grupa Polaków wybiera grę w lidze belgijskiej. Do tamtejszej ekstraklasy przenosi się także Grzegorz Surma, który w nadchodzącym sezonie bronił będzie barw VDK Gent. - Chcę sprawdzić się w zupełnie innym otoczeniu - mówi zawodnik.

Grzegorz Surma jest absolwentem SMS-u PZPS Spała. Występował już także w klubach z Bielska-Białej, Radomia, Milicza i Tych. Już w poprzednim roku był blisko opuszczenia Polski i gry w lidze słowackiej, jednak ostatecznie na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek Krispol I Ligi zasilił szeregi AGH AZS Kraków. W drużynie prowadzonej przez trenera Kubackiego był jednym z wyróżniających się ogniw, jednak w trakcie sezonu przytrafiła mu się kontuzja, która trochę pokrzyżowała mu plany. Złamanie kości śródstopia uniemożliwiło mu grę w najważniejszych meczach. Krakowscy akademicy ostatecznie nie zakwalifikowali się do play-off, ale utrzymali się w lidze, wygrywając baraże z Caro Rzeczyca.

Po zakończeniu rozgrywek Surma rozstał się z AGH. Po raz kolejny postanowił poszukać klubu w lidze zagranicznej. Padło na Belgię, a w kolejnym sezonie będzie bronił barw VDK Gent. – Obrałem belgijski kierunek, ponieważ jest to dynamicznie rozwijająca się liga, z roku na rok podnosząca swój poziom oraz posiadająca swoich przedstawicieli grających z powodzeniem w europejskich pucharach. Jest to liga, w której gra się o coś, po prostu będzie to dla mnie coś zupełnie nowego – powiedział Grzegorz Surma. – Mam nadzieję, że dzięki grze w najwyższej klasie rozgrywkowej będę mógł podnieść poziom swoich umiejętności i sprawdzić się w zupełnie innym otoczeniu – dodał nowy przyjmujący drużyny z Gandawy.

Belgijskie kluby coraz mocniej pukają do europejskiej czołówki. Knack Roeselare, Noliko Maaseik, a ostatnio także Volley Asse-Lennik prezentują coraz wyższy poziom i stają się wizytówkami belgijskiej siatkówki. Klub z Gandawy nie odnosił jeszcze znaczących sukcesów. Miniony sezon zakończył na siódmym miejscu, ale jego włodarze liczą, że w następnych rozgrywkach osiągnie lepszy wynik. – Celem zespołu będzie awans do fazy play-off, szóstki najlepszych zespołów w lidze – zakończył 25-letni przyjmujący.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved