Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pod jakim szyldem zagrają w tym sezonie bydgoszczanie?

Pod jakim szyldem zagrają w tym sezonie bydgoszczanie?

fot. archiwum

Bydgoska drużyna nie zagra w PlusLidze pod szyldem Transferu, klub negocjuje z kandydatami do zostania sponsorem tytularnym zespołu. - Być może wrócimy w kwestii nazwy do bydgoskiej tradycji - stwierdza prezes Piotr Sieńko.

Jak do tej pory rozmów nie udało się doprowadzić do pozytywnego zakończenia. Dla klubu to ważne, bo obecność sponsora tytularnego (wcześniej była nim Delecta, a ostatnio Transfer) oznacza dodatkowe kilkaset tysięcy w budżecie drużyny. – O tym, że dotychczasowy sponsor nie będzie dalej współpracował z klubem w dotychczasowej formie, wiedzieliśmy wcześniej i byliśmy na to przygotowani – mówi szef BKSCh Piotr Sieńko.Oczywiście rozmawiamy i namawiamy firmy do objęcia nas takim sponsoringiem – dodaje.

Na razie zespół czeka na sponsora tytularnego i nową nazwę. Jako Transfer w PlusLidze nie zagra. Na swoim profilu na Twitterze i Facebooku oraz oficjalnej stronie internetowej używa nazwy BKS (Bydgoski Klub Sportowy) Bydgoszcz. Dlaczego tylko BKS, bez skrótu Ch. nawiązującego do Chemika, dawnej nazwy klubu? – Uznaliśmy, że krócej będzie lepiej. Nie jest wykluczone, że nawiążemy do typowo bydgoskiej tradycji – odpowiada prezes klubu.

Czy może to być Chemik? – Nie wiem. To też jest rozwiązanie. Porozmawiamy o tym pod koniec sierpnia, na posiedzeniu rady nadzorczej – mówi Sieńko.



Klub z Bydgoszczy obchodzi w tym roku 10-lecie startów w PlusLidze. Awansował jako Chemik/Delecta. Potem długo występował pod nazwą Delecta, a przez ostatnie dwa sezony grał pod nazwą Transfer. Umowy z kolejnymi sponsorami tytularnymi wpływały na zmianę nazwy. Być może skończy się na tym, że w PlusLidze ekipa trenera Piotra Makowskiego zagra jako Łuczniczka Bydgoszcz. Rzeźba Łuczniczki, nagiej kobiety z łukiem, to jeden z symboli miasta. Tak się nazywa także spółka akcyjna prowadząca siatkarską drużynę, w której ponad 90 proc. akcji posiada miasto.

Więcej w serwisie bydgoszcz.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved