Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ kadetek: Polki poniosły kolejną porażkę, ale awansowały

MŚ kadetek: Polki poniosły kolejną porażkę, ale awansowały

Reprezentacja Polski przegrała trzeci pojedynek w rozgrywkach grupowych mistrzostw świata kadetek. Wygrana z Tajlandią wystarczyła jednak, by polski zespół awansował do kolejnej rundy rozgrywek, które odbywają się w Peru.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, ale dwupunktowa przewaga nie wystarczyła im. Po pierwszym czasie technicznym Chinki włączyły wyższy bieg, punktowały cztery razy z rzędu i odskoczyły na prowadzenie 12:9. Reprezentantki Polski zaczęły powoli odrabiać straty, ale nadal grze przewodziły rywalki (16:14). Duże problemy ze skończeniem ataków przez biało-czerwone sprawiły, że Azjatki w kolejnych akcjach partii premierowej przeważały coraz mocniej, Chinki były skuteczniejsze w każdym elemencie i wygrały w secie do 17.

Od początku drugiej odsłony zespół azjatycki kontynuował skuteczną grę w ataku, do czego dołożył także bardzo dobre zagrywki, którymi sprawił Polkom sporo problemów. Chinki odskoczyły na 8:2. Po chwili oddechu biało-czerwone zerwały się jednak do walki, a pod presją rywalki zaczęły się też mylić. Naszej reprezentacji nie udało się jednak zupełnie odrobić strat, a Azjatki chwilę później znowu prowadziły wyraźnie (16:11, 18:12). W końcówce polski team ponownie zerwał się i zaczął zmniejszać dystans. Zaskoczone przeciwniczki zupełnie straciły swój rytm gry. Tym razem to one nie kończyły akcji i popełniały błędy. Podopieczne trenera Pecia wykorzystały to i nawet wyszły na prowadzenie, uzyskując tym samym piłkę setową (25:24). Tę azjatycka drużyna wywalczyła po skutecznym zbiciu Jingwen Qian i chwilę później zakończyła partię wygraną.

W pierwszych akcjach kolejnej części meczu Polkom przydarzyło się ponownie kilka niewymuszonych błędów, przez które chińskie siatkarki szybko wypracowały sobie znaczną przewagę. Przy stanie 10:6 o przerwę poprosił trener Peć, ale nie wpłynęło to na grę polskiego zespołu. Skutecznie atakował zespół przeciwny i to miało wpływ na dalsze losy seta trzeciego. Chinki spokojnie utrzymywały nadwyżkę, a pojedyncze skuteczne akcje w kontrze czy też w bloku w wykonaniu Polek nie miały wpływu na wynik. Cały czas utrzymywała się znaczna nadwyżka rywalek (20:14), które zakończyły pojedynek w tej odsłonie.

Polska – Chiny 0:3
(17:25, 28:30, 17:25)

Polska: Fedusio (12), Michalak (10), Rasińska (10), Świder (10), Świrad (3), Michalewicz (2), Łysiak (libero) oraz Stenzel (libero), Muszyńska (2), Nowicka (1) i Sobiczewska
Chiny: Yingying Li (24), Han Wu (12), Jingwen Qian (8), Yuqian Zhang (7), Xing Xie (3), Jing Jiang, Qianqian Zang (libero) oraz Yi Gao (1), Qianqian Ouyang i Zihan Zhang