Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lotos Trefl Gdańsk zaczyna przygotowania do sezonu

Lotos Trefl Gdańsk zaczyna przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Siatkarze Lotosu Trefla przeszli w poniedziałek badania medyczne, natomiast we wtorek o godz. 16 wracają na boisko. Zaczynają tym samym w okrojonym jeszcze składzie przygotowania do sezonu 2015/2016, który rozpoczną pod koniec października.

Wśród zawodników, którzy stawili się w Gdańsku, brakuje kadrowiczów: Mateusza Miki, Piotra Gacka, Murphy’ego Troya oraz Sebastiana Schwarza. W poniedziałek siatkarze, sztab szkoleniowy oraz władze Lotosu Trefla spotkali się w sopockim hotelu Haffner. Tam zjedli powitalny obiad. Wcześniej siatkarze przeszli badanie medyczne. Nie wzięli w nich udziału siatkarze, którzy przygotowują się do turniejów międzynarodowych ze swoimi reprezentacjami. We wrześniu kadra Polski, prawdopodobnie z Mateuszem Miką i Piotrem Gackiem w składzie, zagra w Pucharze Świata. Tam też pojawi się reprezentacja USA, a w niej powinniśmy obejrzeć Murpy’ego Troya. Natomiast z drużyną Niemiec do październikowych mistrzostw Europy, na których zagrają także biało-czerwoni, przygotowuje się Sebastian Schwarz.

Pozostali siatkarze żółto-czarnych zjawili się w Sopocie. Z nowych twarzy jest zakontraktowany latem Miłosz Hebda. Natomiast Sławomira Stolca i Moustaphę M’Baye zastąpili inni młodzi siatkarze od dawna związani z Lotosem Treflem: Karol Behrendt i Sławomir Zemlik.

Lotos Trefl będzie trenował we własnych obiektach. Zajęcia odbędą się głównie w sali treningowej Ergo Areny lub w siłowni. 4 i 5 września żółto-czarni zagrają u siebie pierwsze mecze kontrolne z pierwszoligowym Krispolem Września. Później gdańszczan czekają sprawdziany m.in. podczas dwóch prestiżowych turniejów. 16-18 października w Warszawie zagrają w Memoriale Zdzisława Ambroziaka, a tydzień później będą bronić tytułu zwycięzcy Memoriału Arkadiusza Gołasia. Lotos Trefl zagra w sezonie 2015/2016 w nowych koszulkach. Klub ponownie zawarł umowę na dostarczenie sprzętu z firmą Colo, która ubierała go w sezonie 2013/2014. Siatkarze wybrali już numery, z jakimi zagrają w nadchodzących rozgrywkach. Ich wzór, który będzie widniał na koszulkach meczowych oraz treningowych, zaprojektował kapitan drużyny, Bartosz Gawryszewski.Więcej w serwisie sport.trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved