Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Gardini: Na początek nie skaczemy za dużo

Andrea Gardini: Na początek nie skaczemy za dużo

fot. archiwum

Olsztyńscy akademicy wrócili do hali po przerwie. - Bardzo mnie cieszy postawa zawodników - bardzo się starają na treningach - mówi o początku przygotowań do nowego sezonu szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn, Andrea Gardini.

W drużynie w porównaniu do ubiegłego sezonu doszło do sporych zmian. AZS opuściło siedmiu zawodników, ich miejsce zajęło siedmiu nowych. Do zmiany doszło także na pozycji drugiego trenera. – Nie mamy jeszcze pełnego składu, bo część zawodników jest na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Mamy za to sporo młodych zawodników. Na chwilę obecną pracujemy nad „rozruszaniem silnika”. (śmiech) Niektórzy zawodnicy mieli bardzo dużo czasu wolnego po sezonie i chcę uniknąć kontuzji. Dlatego powoli, krok po kroku realizujemy plan treningowy. Bardzo mnie cieszy postawa zawodników – bardzo się starają na treningach – stwierdził szkoleniowiec AZS-u, Andrea Gardini.

Pierwszy etap przygotowań to wprowadzenie i przygotowanie do cięższych treningów. – Pierwsza podstawowa zasada: na początek nie skaczemy za dużo. Skoki są bardzo wyczerpujące dla organizmu, dlatego trzeba go do tego dobrze przygotować. Aktualnie pracujemy nad przyjęciem oraz współpracą między obroną a rozegraniem. Później będziemy do tego „dorzucać” blok, atak i inne siatkarskie elementy – przyznał Włoch.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved