Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Olsztynianie rozpoczęli treningi

PlusLiga: Olsztynianie rozpoczęli treningi

fot. plusliga.pl

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zainaugurowali przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Podopieczni Andrei Gardiniego będą trenowali w Olsztynie, zaś za kilka tygodni zespół z Warmii i Mazur weźmie udział w turniejach.

W ekipie z Olsztyna zaszły spore zmiany kadrowe. W nadchodzącym sezonie barwy Indykpolu reprezentować będą: przyjmujący Marcin Waliński, rozgrywający Paweł Woicki (obaj BKS Bydgoszcz), atakujący Bram Van Den Dries (Maliye Milli Piyango Ankara), środkowy Thomas Koelewijn (Arago de Sete), przyjmujący Filip Stoilović (Crvena Zvezda Belgrad), rozgrywający Krzysztof Bieńkowski (AZS Politechnika Warszawska) oraz libero Jakub Zabłocki (KPS Siedlce).

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od krótkiego zapoznania i rozmowy z trenerem Andreą Gardinim. Trener wraz ze swoim sztabem szkoleniowym przedstawili najważniejsze kwestie przed nadchodzącym sezonem. Szkoleniowiec dziesiątej ekipy z poprzedniego sezonu zaprezentował wszystkim zawodnikom plan treningowy na najbliższe tygodnie, za które odpowiedzialny będzie trener przygotowania fizycznego Paweł Ciesun. W dalszej części zawodnicy przeszli badania. Na pierwszych zajęciach stawili się prawie wszyscy siatkarze. Zabrakło tylko Bartosza Bednorza, (przebywa z kadrą Polski B), a także zawodników z zagranicy – Brama Van Den Driesa oraz Thomasa Koelewijna, którzy zostali powołani do swoich reprezentacji. Na początku okresu przygotowawczego drużyna będzie trenowała na obiektach Olsztyńskiej Szkoły Wyższej oraz w hali Urania. Podczas przygotowań do nowych rozgrywek podopieczni Andrei Gardiniego wezmą udział w turniejach towarzyskich, 10-11 oraz 17-18 września zagrają sparing z Lotosem Treflem Gdańsk. Z kolei 25-26 września wezmą udział w turnieju w Rypinie, gdzie zmierzą się z zespołami Czarnych Radom, Effectora Kielce oraz BKS-u Bydgoszcz, zaś 10-11 października uczestniczyć będą w turnieju w Elblągu oraz Memoriale Zdzisława Ambroziaka (16-18 października). Ostatnim etapem przygotowań będzie turniej w Nidzicy (23-24 października), przeciwnikami będą AZS Politechnika Warszawska, Effector Kielce oraz Czarni Radom. W pierwszym inauguracyjnym meczu PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się w hali Urania z BKS-em Bydgoszcz.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved